Nitriansky kraj investoval do trnoveckej kultúry: Svoj podiel dostal aj šport

Na organizovanie spoločenských aktivít v našom okrese prispel opäť aj Nitriansky samosprávny kraj. Na čo peniaze využili v Trnovci nad Váhom?

Zlatica Gregorová
Ilustračný obrázok k článku Nitriansky kraj investoval do trnoveckej kultúry: Svoj podiel dostal aj šport
Zdroj: TASR

Podpora činnosti v dedinách a mestách patrí pod financovanie miestnych samospráv a závisí najmä od šikovných zámerov žiadateľov. Kvalitným projektom sa však dá zapojiť aj do výzvy Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). O pridelení dotácií rozhodujú krajskí poslanci.

Na kultúru

V Trnovci nad Váhom využili šancu a požiadali o dotáciu na Podporu kultúry v Trnovci nad Váhom v roku 2018. V dedine potrebovali nakúpiť knihy a taktiež aj finančne vypomôcť s organizovaním kultúrnych podujatí. Nitriansky samosprávny kraj dedine prispel sumou 1700 eur. Ako informuje NSK, projekt zahŕňal „nákup kníh, technické zabezpečenie podujatia, materiálne zabezpečenie podujatia, propagácia 2 a polygrafické náklady, honoráre účinkujúcich.“

Ďalšou oblasťou podpory kraja bol šport. Aj tu sa kompetentným z Trnovca nad Váhom podarilo získať sumu, ktorá im pomohla uskutočniť plánované zámery. Počas júna sa v dedine konal Turnaj o pohár starostu obce Trnovec nad Váhom XXIII. ročník. Na jeho realizáciu dostali organizátori rovnakú sumu ako kultúrnici a to 1700 eur. Podľa zverejnených informácií Nitrianskeho samosprávneho kraja dedina získala peniaze na materiálne zabezpečenie podujatia aj darčekové predmety – trofeje .

Investícia do športu

Súčasťou žiadosti bolo aj „obstaranie prác neinvestičného charakteru, príprava a údržba hracej plochy, propagácia a polygrafické náklady 2, obstaranie hnuteľných vecí neinvestičného charakteru, nákup športového náradia a náčinia,“ uvádza NSK. V dedine tak získané financie mohli investovať do aktivít, ktoré sa konali v uplynulých letných mesiacoch.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk