Správy

Nitrianske Staré divadlo sa zabývalo v Močenku: Svoju budovu totiž rekonštruuje

Staré divadlo Karola Spišáka (SDKS) v Nitre prechádza rozsiahlou rekonštrukciou. Počas prác sa presunuli do neďalekého Močenka.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianske Staré divadlo sa zabývalo v Močenku: Svoju budovu totiž rekonštruuje
5
Galéria

Nitriansky samosprávny kraj ako zriaďovateľ divadla poskytol na rekonštrukciu finančné prostriedky vo výške 1,147 milióna eur. Potvrdila to hovorkyňa predsedu kraja Oľga Prekopová.

„Náhradné priestory, ktoré zohľadňujú naše prevádzkové potreby a scénografiu našich inscenácií, sme našli v Kultúrnom dome v Močenku. Dočasne, do skončenia sa rekonštrukčných prác, sme sa teda presťahovali do Močenka,“ povedal riaditeľ divadla Martin Kusenda. Rekonštrukčné práce plánuje divadlo ukončiť ešte v tomto roku.

Dôslednej rekonštrukcie sa budova divadla dočkala po 50 rokoch. V predchádzajúcich rokoch prešli rekonštrukciou foyer divadla i hľadisko.

„Divácke priestory prešli stavebnými úpravami, no zázemie tohto divadla bolo dlhé roky absolútne zanedbané,“ skonštatoval Kusenda.

Terajšia rekonštrukcia zahŕňa výmenu sedadiel vo veľkej sále či výmenu podlahovej krytiny. V budove divadla dôjde ku kompletnej výmene elektroinštalácie, vykonajú sa protipožiarne opatrenia a nainštalujú sa elektrické požiarne signalizácie. Realizujú sa stavebné úpravy hereckých šatní a kancelárií divadla, vzniknúť by mali aj priestory na plnohodnotné uskladňovanie bábok, kostýmov aj hudobných nástrojov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Staré divadlo prechádza rozsiahlou rekonštrukciou
5
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie