Neznámy mladík strháva dievčatám z nôh vždy jednu bielu tenisku

Nosenie bielych tenisiek sa stalo v Šali rizikovou záležitosťou. Neznámy mladý muž tu prepadáva dievčatá väčšinou na ceste zo školy, pričom im neublíži, len im stiahne z nohy tenisku.

Webnoviny -

Vždy len jednu a vždy bielu. “Začalo sa to ešte minulý rok a nedeje sa to pravidelne. Stane sa to napríklad behom mesiaca aj dvakrát a potom pol roka nič, teraz je práve ticho,” povedal pre agentúru SITA zástupca náčelníka mestskej polície Miroslav Martinček. Ako ďalej dodal, páchateľ úraduje najmä v blízkosti Základnej školy Ľudovíta Štúra, zaútočí vždy v popoludňajších a večerných hodinách. Obete doteraz žiadne fyzické násilie nehlásili. “S podobným prípadom sme sa ešte nestretli,” konštatuje Martinček.

Mestská polícia eviduje doteraz sedem obetí “botaskového fantóma”, ako páchateľa nazvali v internetových fórach. Celkový počet prípadov je však vyšší, pretože niektoré eviduje štátna polícia a tá sa k prípadu nevyjadruje. “V tomto momente nebudeme poskytovať žiadne informácie, nakoľko vec je v štádiu preverovania,” reagovala na otázky agentúry SITA krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. V internetových diskusiách dievčatá tvrdia, že nie všetky obete sa prihlásili na polícii. Netaja obavy z toho, že sa niečo podobné stane aj im a viaceré píšu, že biele tenisky už preventívne nenosia.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.