Zlatica Gregorová Správy

Nebuďme ľahostajní: Do boja s koronavírusom musia vyraziť aj obyvatelia bytoviek

Súčasná doba je veľmi nepriaznivá. Už nielen obyvatelia zahraničných štátov, ale aj my, Slováci, zažívame neobvyklé situácie.

Ilustračný obrázok k článku Nebuďme ľahostajní: Do boja s koronavírusom musia vyraziť aj obyvatelia bytoviek
31
Galéria

Obávaný COVID-19 postavil do pozoru celý svet. Kedysi sme vídali v televíznych správach ľudí s rúškami na tvári a bolo to pre nás veľmi vzdialené. Dnes to zažívame na vlastnej koži. Preto by si každý mal čo najlepšie ochrániť svoje zdravie a zároveň byť ohľaduplný k ostatným.

Rúška i vitamíny

Stretnúť dnes v uliciach človeka s rúškom na tvári je úplne bežné. V záujme zdravia je spolu s rukavicami snáď povinnou výbavou každého z nás. Ak k tejto ochrane pridáme zvýšený prísun vitamínov a pozitívne myslenie, mal by to byť predpoklad, aby sme sa pliagy čo najskôr zbavili. Aj tak však tomu treba dopomôcť.

Okrem toho treba pristúpiť aj na individuálne riešenia. Kompetentní zo šalianskej radnice žiadajú obyvateľov o súčinnosť.

Dezinfekcia v bytovke

„Ak bývame v panelákoch, vieme pomôcť sebe i susedom ešte aj iným spôsobom. Nebuďme ľahostajní, upratujme a dezinfikujme spoločné priestory. V niektorých bytovkách už hygienu berú naozaj poctivo. Stačí dezinfekčný prostriedok a handra. Poctivo treba vyčistiť najmä výťahové tlačidlá, dvere, zábradlia, zvončekové tlačidlá, madlá a kľučky,“ uviedla Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa na sala.sk.

Umývanie rúk

Vyraziť do boja s baktériami je ideálne aspoň raz denne. Po práci si však nezabudnite poriadne umyť ruky, podľa odborníkov je ideálny čas min. 20–40 sek. z oboch strán aj medzi prstami.

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku.

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie