Zlatica Gregorová Iné športy

Naši plavci šokovali: Na majstrovstvách získali kopec medailí

V Žiline sa konalo veľké podujatie v plutvovom plávaní. Zúčastnili sa ho aj členovia z nášho mesta a domov prišli s množstvom víťazstiev.

Ilustračný obrázok k článku Naši plavci šokovali: Na majstrovstvách získali kopec medailí
Zdroj: ŠK Hurrican Šaľa

Športový klub Hurrican Šaľa reprezentoval na Majstrovstvách Slovenskej republiky v Žiline. Klub má za sebou iba rok existencie a už pod vedením trénera Patrika Ščasného dosiahol veľmi dobré výsledky. Naši plavci na podujatí,ktoré sa konalo od 19. do 21. mája 2018 prekvapili aj domáce publikum. Asi najviac mladá plavkyňa Sára Suba, ktorá si hravo poradila s konkurenciou, ktorú odsunula na vedľajšiu koľaj.

Víťazstvá cez bolesť

"Som rád, že nám vyšla tréningová koncepcia aj s dvomi náročnými sústredeniami. I keď nás to stálo veľa driny a bolesti, dokázali sme to zúžitkovať na maximum. Som pyšný na všetkých našich plavcov a ich výsledky. Tie sú pre nás vari najväčšou odmenou, spolu s nomináciou na Majstrovstvá Európy juniorov, kde sa so Sárou tešíme na možné nové úspechy,“ priblížil tréner športového klubu Patrik Ščasný.

Tréner Hurrican-u zároveň dodáva, že jeho športovcom sa darí aj vďaka podpore Mesta Šaľa, ktoré im umožňuje trénovať v priestoroch šalianskej krytej plavárne.

Pozrite sa, ako sa našim plutvovým plavcom na MS v Žiline darilo. Informácie nám poskytol Patrik Ščasný.

VÝSLEDKY MS Žilina

Sára Suba, senzácia pretekov neprekvapila len svoju kategóriu, juniorky ale aj seniorky. 4× prvé miesto vybojovala na 50rp 110,7% zlepšenie, 100pp 120% zlepšenie, 50pp 123,9% zlepšenie a 200pp 129,3% zlepšenie. A 3× druhé miesto na 50bf 103,2% zlepšenie, 100bf 100,8% zlepšenie a 200bf 104,8% zlepšenie. Medzi celkovými výsledkami spolu so seniorkami obsadila 2× 2.miesto (vicemajsterka SR na 100pp a 200pp) a 2×3.miesto (druhá vicemajsterka SR na 50rp a 50pp).

Alexandra Slišková, medzi silnou konkurenciou, ako vždy nezaváhala a vybojovala si 5 medailí. 4× prvé miesto získala na 50pp 104,3% zlepšenie, 100pp 103,9% zlepšenie, 200pp 102,6% zlepšenie, 50bf 110,9% zlepšenie. 1× tretie miesto pridala na 100bf 103,5% zlepšenie a štvrté miesto sa podarilo na 400pp 102,7% zlepšenie.

Katarína Zlatošová, prekvapila súperov a môže sa pochváliť 3. miestom na 200pp, kde si zlepšila svoj čas o 108,2%. Taktiež nezaostala ani na 50pp, 100pp, či 50bf, 100bf a 200bf.

Lea Plevková, nenechala nič na náhodu a zlepšila si svoje osobné rekordy o 105–110,8% v disciplínach 50pp, 100pp, 400pp a 50bf.

Csongor Tok, i keď kvôli štúdiu nemôže trénovať tak ako by chcel. Dokázal zaplávať svoje osobné rekordy a obsadil 4.miesta na 50rp a 50bf.

Eszter Tok, mladšia sestra sa nenechala zahanbiť a svoje výkony zlepšila oproti osobným rekordom o 103% na 50bf a 105% na 100pp.

Juliana Buranová, jej najlepším výkonom bola disciplína 50bf, kde si zlepšila osobný rekord o 115,3% nezaostala ani v disciplínach 50pp, 200bf a 100pp s 110,2% zlepšením teda 7sekúnd na 100 metrov.