Naši hádzanári sa vzchopili: Z duelu vyšli víťazne a boj o bronz pokračuje!

Play off Slovnaft Handball extraligy o 3. miesto pokračovalo ďalším duelom. Opäť sa v ňom stretli hráči HKM Šaľa a MŠK Považská Bystrica.

Zlatica Gregorová
Ilustračný obrázok k článku Naši hádzanári sa vzchopili: Z duelu vyšli víťazne a boj o bronz pokračuje!
Zdroj: Barbora Talačová

O tom, kto je absolútnym víťazom Slovnaft Handball extraligy je už rozhodnuté. Stal sa ním tím Tatranu Prešov. Našim sa podarilo v dueli, ktorý sa hral 16. mája 2018 na šalianskej palubovke zvíťaziť a stav je tak nerozhodný. O tom, kto bude stáť na bronzovej priečke sa bude rozhodovať už o pár dní.

Presadili sa

Naši chlapci boj o tretiu priečku rozhodne nevzdali. Zásluhu na tom mali predovšetkým dobré výkony aj skvelá podpora domáceho publika.

HKM Šaľa zdolal MŠK Považská Bystrica 32:25 (14:11) v stredajšom štvrtom dueli a vyrovnaním na 2:2 na zápasy si uchoval šancu na zisk bronzu. Aj po štvrtý raz sa presadil domáci tím. Šaľania po vyrovnanom úvode išli v 21. min do päťgólového vedenia. Považania do prestávky z neho ukrojili, po nej sa dotiahli na rozdiel jediného gólu, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Hráči HKM od stavu 22:20 v 43. min odskočili v nasledujúcej desaťminútovke na 26:21, čím prakticky zlomili odpor súpera," komentoval priebeh zápasu Slovenský zväz hádzanej.

O 3. miesto – štvrtý zápas (hrá sa tri víťazstvá):

HKM Šaľa – MŠK Považská Bystrica 32:25 (14:11) – stav série 2:2

Najviac gólov: Meľnyk 9, Dudáš 6, Guzy 5/3 – Vallo 6, Pupík a M. Briatka po 5

Pokutové hody: 5/3 – 3/2

Bilancia vylúčení: 4 – 3, ČK: 52. Polakovič (Šaľa)

Rozhodovali: Mandák a M. Rudinský

Zápas sledovalo 500 divákov.

O držiteľovi bronzovej priečky sa rozhodne v sobotu 19. 5. od 18.00 h v Považskej Bystrici.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk