Zlatica Gregorová Hádzaná

Naši hádzanári odbehli na Slovenský pohár: Ženy so striebrom, muži v semifinále

Počas uplynulých dní sa naši športovci zúčastnili bojov Final 4. Na podujatí v Košiciach im chýbalo o kúsok viac šťastia.

Ilustračný obrázok k článku Naši hádzanári odbehli na Slovenský pohár: Ženy so striebrom, muži v semifinále
14

V turnaji Final 4 Slovenského pohára v hádzanej mužov a žien si naše dievčatá zmerali v sily s tímom HC Tatran Stupava a Iuventa Michalovce. Semifinálový duel sa im, podľa Slovenského zväzu hádzanej, podarilo vyhrať o 5 gólov a keďže sa hralo na jeden zápas, Šalianky putovali do finále hádzanárskeho podujatia. Turnaj sa konal od 16. do 17. marca 2019.

Sobotné semifinále

HK Slovan Duslo Šaľa – HC Tatran Stupava 26:21 (17:12)

Najviac gólov dali: Trepáčová 5, Pócsíková 5/2, Takáčová, Ušiaková, N. Némethová a J. Vargová po 3 – Kupkovičová 8/4, L. Kovácsová 4, Kankulová a Szökeová po 3

Pokutové hody: 3/2 – 6/5

Bilancia vylúčené: 5 – 3, ČK: 54. Trepáčová (Šaľa) za 3 vylúčenia

Rozhodovali: Bočáková a Jánošíková

Zápas sledovalo 130 divákov.

V nedeľu 17. marca 2019 sa vo finále stretol tím HK Slovan Duslo Šaľa s Iuventou Michalovce.

Podľa informácií Slovenského zväzu hádzanej sa Šaliankam nepodarilo poraziť svoje finálové súperky, čo im znemožnilo zisk Slovenského pohára. I tak však so ziskom 11 víťazstiev patria k najúspešnejším v histórii tejto súťaže a vďaka skvelým výkonom získali pohár i 700 -eurovú odmenu.

Finále 17. marca 2019

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 30:22 (14:10)

Zostavy a góly:Duslo: Furgaláková, Csáková, M. Ladicsová – Takáčová 1, A. Obstová 2, Gajdošová 2, B. Königová 2, Pócsíková 2/1, Ušiaková, N. Némethová 8/2, Trepáčová 3, J. Vargová 1, Kurňavová, Tisajová 1, I. Bahýlová

Pokutové hody: 1/1 – 3/3

Bilancia vylúčení: 4 – 1

Rozhodovali: Mandák a M. Rudinský

Zápas sledovalo 230 divákov.

V Slovenskom pohári v hádzanej mužov 2018/2019 naši hádzanári odohrali Semifinále 16. marca 2019.

Mimo finále

Podľa Slovenského zväzu hádzanej v prvej pätnásťminútovke Tatran viedol o päť gólov (9:4) a o pár minút neskôr zvýšili opäť svoje vedenie o ďalšie dva góly. Šaľania ešte do prestávky znížili stav na rozdiel 4 gólov. Nášmu tímu pod vedením trénera Jána Kolesára sa však už nepodarilo využiť ďalšie šance a tak sa z víťazstva radovali súperi. Do finále tak išli Prešovčania.

HKM Šaľa – Tatran Prešov 17:24 (10:14)

Najviac gólov dali: Meľnyk 6, Michniewicz 5/3, Dudáš 2 – Lapajne 5, Rábek 5/1, Djerič, L. Urban a Kosteski po 3

Pokutové hody: 5/3 – 4/1

Bilancia vylúčení: 0 – 3

Rozhodovali: Daňo a Sabol