Peter Štrbo Hádzaná

Naše hádzanárky neuspeli v pohárovom finále

Víťazom Slovenského pohára v hádzanej žien sa v nedeľu v Michalovciach stali domáce hráčky Iuventy Michalovce, ktoré vo finále zdolali Slovan Duslo Šaľa 34:29. V semifinále si Šaľa poradila s Partizánskym, zvíťazila 35:25.

Lepšie odštartovala domáca Iuventa, ktorá v 9. minúte viedla 4:1 a tréner Šale Lukačín si už musel vziať oddychový čas. Jeho družstvo sa dlho nedokázalo presadiť proti tvrdej hre Michaloviec, ale v 23. minúte dokázalo znížiť na rozdiel dvoch gólov (9:11). Aj keď už za dve minúty Iuventa znovu viedla rozdielom piatich gólov (9:14), do polčasu stihla Šaľa skorigovať na 13:16. Po prestávke sa Duslu v 33. minúte podarilo Bérešovou znížiť na 16:17, ale Iuventa odpovedala šnúrou piatich gólov a v 37. minúte viedla najvyšším rozdielom v zápase 22:16. Šaľa napriek tomu neskladala zbrane a v 46. minúte znížila po góle Piskayovej na 23:25. Nádej Dusla žila do 55. minúty, kedy prehrávala 27:30, ale následná trojgólová šnúra Iuventy definitívne rozhodla o víťazovi zápasu i Slovenského pohára.

Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce 29:34 (13:16)
Rozhodovali: Sivák a Dvorský, vylúčené: 8:6, ČK: Czaniková a Weibelová za tri vylúčenia – Obšatníková za tri vylúčenia, 7 m hody: 2/2 – 4/4, 1200 divákov.
Zostavy a góly:
Šaľa: Grandtnerová, Turóciová – Zemáneková, Trochtová 4, Piskayová 4, Vidiečanová 4, Bérešová 5, Pócsiková, Czániková 4, Pileková, Weibelová 3, Szarková 5/2, Veselková
Iuventa: Kubíková, Kudročová – Bachyriebová, Bačíková, Danková, Szöllösiová 3, Kalaninová 4, Polláková 5, Hollá 5, Obšatníková 3, Maszkaľová, Tobiášová 11/4, Hvostaľová, Wollingerová 3

Hlasy po zápase:
Michal Lukačín, tréner Šale: „Odohrali sme kvalitný zápas, ktorého výsledok bol dlho na vážkach a o víťazovi rozhodol až záver. Teší ma, že moje družstvo dokázalo viackrát znížiť na rozdiel jedného či dvoch gólov, ale chýbajúce skúsenosti rozhodli, že z víťazstva sa tešila Iuventa.“

Dušan Daniš, tréner Michaloviec: „Myslím si, že sme boli počas celého zápasu lepším družstvom a vyhrali sme zaslúžene. Plány nám mierne skomplikovalo vylúčenie našej najnebezpečnejšej strelkyne Obšatníkovej, ale som rád, že dievčatá si aj napriek tomu s nepríjemným súperom poradili a zaslúžene sa môžu tešiť z víťazstva v Slovenskom pohári.“

Semifinále SP:

Slovan Duslo Šaľa – HK Danlog Partizánske 35:25 (18:9)
Najviac gólov: Pileková 8, Piskayová 4/3, Bérešová, Pócsiková, Czaniková a Szarková po 4 – Holešová 6, Košíková 4/1, Ščasná 3. Rozhodovali: Dvorský a Sivák, vylúčené: 10:9, ČK: Blažeková a Pettáková (obe Partizánske) obe za tri vylúčenia, 7 m hody: 6/4 – 6/2, 300 divákov.

Úvodný semifinálový zápas Slovenského pohára bol vyrovnaný iba do 12. minúty, kedy bol stav 4:4. Duslo následne získalo päťgólový náskok, ktorý do prestávky ešte zvýšilo (18:9). Po zmene strán obaja tréneri dali príležitosť aj hráčkam z lavičky a zápas sa viac-menej dohrával. Šaľa si vybojovala postup do finále zaslúžene.