Zlatica Gregorová Kultúra

Najlepší z najlepších: Mesto ocenilo úspešných športovcov i trénerov, FOTO

Po roku prišla opäť slávnostná chvíľa. V šalianskom kultúrnom dome vyhlásili naj športovcov, trénerov i funkcionárov okresu a mesta.

Ilustračný obrázok k článku Najlepší z najlepších: Mesto ocenilo úspešných športovcov i trénerov, FOTO
29
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

Mesto Šaľa a Okresná asociácia telovýchovných jednôt a klubov okresu Šaľa (OATJK) spolu zorganizovali ďalší ročník tohto podujatia. V utorok 25. februára 2020 si ceny prišlo prevziať množstvo úspešných jednotlivcov aj kolektívovPrítomným sa prihovoril aj primátor Šale Jozef Belický.

"Keď sme v marci minulého roku na tomto mieste oceňovali skoro 80 najlepších, mysleli sme, že je to vrchol. K nášmu potešeniu musíme priznať, že sme sa mýlili. Rok 2019 najmä vďaka vám, športovcom a aktivistom, bol na športové úspechy ešte bohatší,“ povedal primátor Šale Jozef Belický na sala.sk.

Sedem kategórií

Ceny na slávnostnom podujatí si prevzali víťazi v siedmich kategóriách: Dospelí a juniori – kolektívy (9 kolektívov), Dospelí a juniori – jednotlivci (18 jednotlivcov), Mládež – kolektívy (10 kolektívov), Mládež – jednotlivci (18 jednotlivcov), Tréneri (15 trénerov), Funkcionári (5 funkcionárov) a Osobitné ocenenie (7 ocenení).

Na úrovni

“Skutočnosť, že v Šali a v našom okrese šport nestagnuje, potvrdzujú jednoznačne výsledky a výkony, ktoré dosiahli naši športovci v minulom roku na regionálnej, slovenskej a medzinárodnej úrovni. V mene OATJK Šaľa sa chcem poďakovať všetkým sponzorom a starostom našich obcí v okrese, ako aj mestu Šaľa za všestrannú pomoc, ktorú poskytujú športovcom pri dosahovaní ich hodnotných výkonov,“ povedal podpredseda OATJK Šaľa Ľudovít Kováč.

Pozrite si podrobne, ako sa umiestnili vaši kandidáti spomedzi najúspešnejších športovcov mesta a okresu Šaľa za rok 2019.

Víťazi

Dospelí a juniori–kolektívy

  • 1. Taekwon-Do Šaľa

Kolektívy bez poradia

  • ŠSK Šaľa, Nordic Walking Team Šaľa, FK Veča, STO Trnovec n/Váhom, TJ Slávia SOUP Šaľa, TK Jumping Šaľa, HKM Šaľa, HK Slovan Duslo Šaľa

Dospelí a juniori–jednotlivci

  • 1. Zuzana Hrašková-plutvové plávanie (KVŠ Barakuda Šaľa)

Jednotlivci bez určenia poradia

  • Ľudovít Kocsis -karate (KK TJ Slovan Duslo Šaľa), Dušan Kostka-kolky (KO TJ Slovan Duslo Šaľa), Miroslav Černák-petang (Klub praiteľov petangu Svätopluk Šaľa), Tomáš Krištof-futbal (FK slovan Duslo Šaľa), Veronika Košťálová-western (JK Lángov dvor Trnovec n/Váhom), Mário Kovár-triatlon (Mesto Šaľa), Martin Vyskoč-futbal (FK Veča), Lea Hakszer-voltíž (TJ Slávia SOUP Šaľa), Martin Halász-beh na dlhé trate (Mesto Šaľa), Patrik Kohel-futbal (FC Kráľová n/Váhom), Henrieta Okruhlicová -kynológia (Miestny kynolog.klub Šaľa), Sára Suba -plutvové plávanie (ŠK Hurrican Šaľa), Lukáš Kostolányi-futbal (FK Močenok), Kristína, Ivánová-bojové umenie (Taekwon -Do Šaľa), Šimon Michniewitz-hádzaná (HKM Šaľa), Koloman Tóth-naturálna kulturistika (FC Neded), Katarína Pócsiková -hádzaná (HK Slovan Duslo Šaľa)

Mládež – kolektívy

  • 1. Družstvo žiačok-karate (KK TJ Slovan Duslo Šaľa)

Bez určenia poradia

  • Mužstvo mladší dorast-futbal (FK Slovan Duslo Šaľa), Družstvo žiačok hádzaná (Gymnáziu Juraja Fándlyho Šaľa), Mužstvo mladší žiaci-futbal (FK Slovan Duslo Šaľa), Detská voltížna skupina (TJ Lángov dvor Trnovec n/Váhom), Družstvo prípravky-hádzaná (HKM Šaľa), Družstvo dorastu-športová streľba (ŠSK Šaľa), Družstvo mladšie dorastenky-hádzaná (HK Slovan Duslo Šaľa), Mužstvo U-13-futbal (FK Močenok), Družstvo mladšie žiačky-hádzaná (HK Slovan Duslo Šaľa)

Mládež – jednotlivci

  • 1. Filip Bleho-karate (KK TJ Slovan Duslo Šaľa)

Jednotlivci bez určenia poradia

  • Michal Polák-ľahká atletika (AO TJ Slovan Duslo Šaľa),Sára Potúčková-karate (KK TJ Slovan Duslo Šaľa), Dávid Barak-bowling (Mesto Šaľa), Viktória Takácsová-rýchlostné korčuľovanie (ŠK Luigino.sk Šaľa), Erik Gemeri-bojové umenie (Taekwon-Do Šaľa), Erika Babíková-športová streľba (ŠSK Šaľa), Andrej Takács-futbal (FK Slovan Duslo Šaľa), Katarína Nagyová-voltíž (TJ Slávia SOUP Šaľa), Alexandra Slišková-plutvové plávanie (ŠK Hurrican Šaľa), Adam Lukačín-hádzaná (HKM Šaľa), Lea Tomášková-športová streľba (ŠSK Šaľa), Jakub Kozmer-plutvové plávanie (KVŠ Barakuda Šaľa), Ema Dudonová-voltíž (JK Lángov dvor, Trnovec n/Váhom), Michal Marček-bojové umenie (Taekwon-Do Šaľa), Petra Kissová-plutvové plávanie (KVŠ Barakuda Šaľa), Jakub Jašík-hádzaná (HKM Šaľa), Sarah Hochelová-western (JK Lángov dvor Trnovec n/Váhom)

Tréneri

  • Marián Miškovič (ŠK Luigino.sk, Šaľa), Radka Aľakšová (OZ Nordic Walking Team Šaľa), Ladislav Takáč (FK Veča), Beáta Tóthová (TJ Slávia SOUP Šaľa), Martin Žižka (FK Močenok), Eliška Barusová (ŠK Hurrican Šaľa), Marta Braunová (HK Junior Močenok), Jozef Czuczor (FK Slovan Duslo Šaľa), Patrícia Priadková (JK Lángov dvor Trnovec n/Váhom), Katarína Dubajová (HKM Šaľa), Patrik Ščasný (ŠK Hurrican Šaľa), Anton Krajačič (KFC Horná Kráľová), Ján Kolesár (HKM Šaľa), Janette Pálová (HK Slovan Duslo Šaľa), Ľudovít Vlčan (FC Neded)

Funkcionári

  • Peter Prna (FK Veča), Ján Komjáthy (MKK Šaľa), Ladislav Izsák (FC Neded), Zuzana Valentová (FK Slovan Duslo Šaľa), Milan Pospiš (OATJK Šaľa)

Osobitné ocenenie

  • Karol Malík (STO Močenok), Martin Lelovics (ŠK Tešedíkovo), Mikuláš Szalai (KO TJ Slovan Duslo Šaľa), Július Kolenčík-in memoriam (HK Junior Močenok), Ľudovít Kováč (ŠSK Šaľa), Ladislav Lenčéš (KFC Horná Kráľová), Jozef Sklenár (Mesto Šaľa)

Vo fotogalérii si pozrite zábery z Vyhlasovania športovca roka 2019 v Šali.

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku.

Šikovní športovci prevzali ceny: Darilo sa karatistom, plavcom aj voltíži, FOTO
29
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie