Peter Sýkora Futbal

Na Vianočnom turnaji slabšie výsledky

Na 18. ročníku halového futbalového turnaja MY Nitrianskych novín štartoval v pred kvalifikácii, kvalifikácii a hlavnom turnaji rekordný počet 47 mužstiev okresov Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa.

Obom zástupcom šalianskeho regiónu (Hájske a Selice) sa na Vianočnom turnaji v kvalifikácii nedarilo, keď obsadili v skupinách ne postupové miesta. Výsledky Hájskeho: Dyčka 1:7 (gól T. Kiss); Lúčnica 5:6 (Lukáč 3, T. Kiss, Chudáčik); Ivanka 2:4 (Franta a Chudáčik). Konečná tabuľka „E“ skupiny: 1. Ivanka – 9 bodov; 2. Dyčka – 6 bodov; 3. Lúčnica – 3 body; 4. Hájske. Výsledky Selíc: Poľný Kesov 3:4 (Klačman 2, Strapek); Čakajovce 2:5 (Tatar a Benkö); Svätoplukovo 3:8 (Kulina, Urbanovič, Gráf).

**Konečná tabuľka „J“ skupiny: **

1. Čakajovce – 9 bodov
  2. Svätoplukovo – 6 bodov
  3. Poľný Kesov – 3 body
  4. Selice – 0 bodov

Pozitívom kvalifikácie bola skutočnosť, že hráč Žihárca Róbert Bačinský, ktorý hral za Čakajovce bol s 8 gólmi najlepším strelcom kvalifikácie. Do hlavného turnaja (16 mužstiev) si vybojovali postup iba víťazi skupín. Víťazom 18. ročníka Vianočného turnaja sa stala nakoniec Chrenová (účastník 5. ligy), ktorá porazila vo finále Čechynce 4:2. V boji o 3. miesto vyhrala Lehota s Čakajovcami 4:1. Obaja zástupcovia šalianskeho regiónu si budú môcť skúsenosti z halového turnaja v Nitre „otestovať“ už túto sobotu na 10. ročníku halových futbalových majstrovstiev okresu Šaľa o Pohár firmy TIBI, kde budú s ďalšími desiatimi mužstvami šalianskeho regiónu štartovať. Šaľa 11.1. 2010 Jozef Sklenár