Peter Sýkora Iné športy

Na šachových poliach zmierlivo

Zástupcovia nášho regiónu dosiahli minulý víkend striedavé úspechy.

Boje na majstrovských šachovniciach pokračujú plným tempom, nakoľko sa odohrali ďalšie majstrovské kolo, v ktorom sa lepšie darilo močenským šachistom v štvrtej lige, ktorí si priviezli víťazstvo od suseda z tabuľky z Veľkého Kýra a plný bodový zisk ho vyniesol do stredu tabuľky. Ďalší zástupca regiónu šalianski šachisti mali ťažkú pozíciu v Leviciach, kde hrali so suverénom tretej ligy a zdá sa, že aj istým postupujúcim družstvom do druhej ligy. Levice potvrdili rolu favorita a vyhrali zápas v pomere 6:2.

III. liga B1 Z výsledkov 9. kola: Nitra „D“ – Bátor. Kosihy „B“ 5:3; Kamenný Most – Šurany 5:3; Komárno „C – Vráble 6:2; Komárno „D“ – Podhájska 5:3; Levice – ŠAĽA 6:2 (body získali: Kováč 1, Havran a Kollár 0.5). Tabuľka po 9. kole:

1. Levice – 27 bodov
  2. B. Kosihy „B“ – 18 bodov
  3. Komárno „D“ – 18 bodov
  4. ŠAĽA – 9 bodov
  5. Nitra „D“ – 6 bodov
  6. Nitra „F“ – 5 bodov

**IV. liga B1 ** Z výsledkov 10. kola: Nitra „E“ – Komárno „F“ 4.5:3.5; N. Zámky „C“ – Levice „B“ 4.5:3.5; Svätý Peter – Želiezovce 3:5; Bát. Kosihy „C“ – Komárno „E“ 3.5:4.5; Topoľčany – Šurany „C“ 5.5:2.5; Veľký Kýr – MOČENOK 3.5:4.5 (body získali: Kuna, Balko a M. Mesároš po 1, Špik, Hubinák a J. Mesároš po 0.5).

Tabuľka po 10. kole: Bát. Kosihy „C“ – 25 bodov 2. N. Zámky „C“ – 25 bodov 7. MOČENOK – 12 bodov 11. Nitra „E“ – 7 bodov 12. Svätý Peter – 6 bodov