Ilustračný obrázok k článku MOL Liga bude mať v novom ročníku 12 tímov: S kým sa na úvod stretnú Šalianky?
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

MOL Liga bude mať v novom ročníku 12 tímov: S kým sa na úvod stretnú Šalianky?

V spoločnej slovensko-českej súťaži v hádzanej žien sa v sezóne 2022/2023 predstaví 12 tímov.

Hádzaná
Hádzaná

MOL Liga bude mať v novom ročníku 12 tímov: S kým sa na úvod stretnú Šalianky?

V spoločnej slovensko-českej súťaži v hádzanej žien sa v sezóne 2022/2023 predstaví 12 tímov.

Ilustračný obrázok k článku MOL Liga bude mať v novom ročníku 12 tímov: S kým sa na úvod stretnú Šalianky?
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Zmena v počte i zložení účastníkov MOL ligy nastala v Česku, kde z minulosezónnej deviatky ubudol HK Hodonín, a v súťaži nepokračuje ani poľský hosť KPR Ruch Chorzów. Na Slovensku zostalo pre 21. ročník kvarteto, ktoré účinkovalo aj v predchádzajúcej edícii. V porovnaní s ňou sa počet zúčastnených družstiev znížil o dve. Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej.

Bez hosťa

„Chorzów mal záujem pokračovať v MOL lige, čo deklaroval na aprílovej porade klubov, pričom by mal rád miesto aj na tri roky, čo sme mu však ako hosťovi nemohli garantovať. Zvažovala sa aj účasť ukrajinského klubu Galičanka Ľvov. Po sérii náročných rokovaní a zvážení všetkých okolností a dodržaní platnej legislatívy v rozpise súťaže dospeli oba zväzy aj po komunikácii s klubmi, z ktorých až šesť bude účinkovať na európskej scéne, k záveru, že v 21. ročníku nebude mať súťaž hosťa. Po covidových sezónach sa slovenské družstvá zamerali na stabilizovanie situácie a neprejavili záujem o štart v MOL lige 2022/2023,“ uviedol na utorkovej tlačovej konferencii riaditeľ MOL ligy Peter Brunovský a k nasledujúcemu ročníku doplnil: „Základná časť bude mať 22 kôl. Potom sa bude v oboch krajinách pokračovať súbojmi v národnom play-off pre kvarteto najlepších. Vyraďovacia časť bude mať na Slovensku rovnakú podobu, ako mala v tej uplynulej. Bude sa hrať na dve víťazstvá, pričom prvý a prípadne tretí zápas bude u lepšie umiestneného tímu v dlhodobej časti. Platí to pre semifinále, finále i duely o 3. miesto. V Česku tiež zostáva pohárový systém doma – vonku. České tímy, ktoré nepostúpia do play-off, čaká play-out, kde sa bude rozhodovať o umiestnení na 5. – 8. priečke, pričom posledný tím bude hrať baráž s prvoligistom.“

Prečítajte si tiež

Kto s kým?

Po utorkovom aktíve klubov v Bratislave vyžrebovali aj novú sezónu, ktorá na úvod prinesie vzájomnú konfrontáciu kvarteta slovenských účastníkov s českými súpermi. V 1. kole MOL ligy 2022/2023, ktoré je na programe v prvý septembrový víkend (3. – 4. 9. 2022), sa totiž slovenský majster a obhajca celkového triumfu MŠK Iuventa Michalovce predstaví na palubovke DHC Slavia Praha. HK Slovan Duslo Šaľa pocestuje na pôdu úspešného minulosezónneho nováčika Házená Kynžvart.

Ďalšie dva kluby zo SR sa predstavia doma, vicemajster HC DAC Dunajská Streda privíta DHK Zora Olomouc a AHT HC Tatran Stupava čaká konfrontácia s DHC Sokol Poruba. Úradujúci český šampión DHK Baník Most sa na úvod predstaví doma proti Handball Club Zlín a zostávajúcu dvojicu 1. kola tvoria TJ Sokol Písek – DHC Plzeň.

Dvojice 1. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien – MOL ligy 2022/2023 (3. – 4. 9. 2022):

  • TJ Sokol Písek – DHC Plzeň
  • DHK Baník Most – Handball Club Zlín
  • DHC Slavia Praha – MŠK Iuventa Michalovce
  • Házená Kynžvart – HK Slovan Duslo Šaľa
  • AHT HC Tatran Stupava – DHC Sokol Poruba
  • HC DAC Dunajská Streda – DHK Zora Olomouc

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín