Zlatica Gregorová Samospráva

Močenskí policajti sa majú na čo tešiť: Obec im plánuje zaobstarať elektromobil

Modernejšie technológie sú v dnešnej dobe každodennou súčasťou nášho života. Stretávame sa s nimi v súkromí aj v pracovnom prostredí.

Ilustračný obrázok k článku Močenskí policajti sa majú na čo tešiť: Obec im plánuje zaobstarať elektromobil
5
Galéria

V súčasnosti by v Močenku chceli získať osobný elektromobil. Slúžil by príslušníkom obecnej polície a zároveň by spĺňal ekologické parametre. Namiesto benzínu či nafty by tankoval elektrickú energiu.

Moderné auto

Elektroautomobily už využíva i Mestská polícia v Šali. Ako nám prezradili je členovia, s ich chodom aj výdržou sú spokojní. Radnica neskôr získala ďalšie auto na elektropohon na pracovné účely. Podobný kúsok by chceli získať aj v Močenku, kde už rozbehli verejnú súťaž.

Päťmiestny elektromobil

Spomedzi záujemcov potom vyberú najvhodnejšieho. „Predmetom obstarávania  je dodávka nového osobného elektromobilu na prepravu 5 osôb s požadovanou výbavou a príslušenstvom Súčasťou predmetu zákazky sú – doprava na miesto plnenia, zaškolenia obsluhy,“ uvádza obec. Predbežne je zákazka vyčíslená na 23 210,94 eur bez DPH. Elektromobil obec plánuje zafinancovať prostredníctvom Environmentálneho fondu ako aj z vlastného rozpočtu.

V novembri

Hlavným atribútom pri rozhodovaní bude čo najnižšia cena. Víťaza verejného obstarávania určia približne v polovici augusta 2019. Elektromobil by močenskí policajti radi využívali už v novembri tohto roka.

Vo fotogalérii si pozrite zábery vynovenej hasičskej zbrojnice v Močenku.

Foto: ilustračné

FOTO, Hasičskú zbrojnicu v Močenku vynovili: Stihli to ešte tento rok
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie