Zlatica Gregorová Samospráva

Močenskí dôchodcovia si prilepšia: Obec rozdá darčekové poukážky

Prichádza najkrajšie obdobie roka, Vianoce. V šalianskych dedinách či meste zvyknú práve vtedy odmeňovať tých, ktorí si to zaslúžia.

Ilustračný obrázok k článku Močenskí dôchodcovia si prilepšia: Obec rozdá darčekové poukážky
7
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Hlavným cieľom je spríjemniť sviatočné chvíle a dať svojim občanom aj niečo navyše. Tak, ako to opäť plánujú urobiť v blízkom Močenku.

Svojim seniorom aj tento rok rozdajú darčekové poukážky. Na to, aby ich potešili, vyčlenili z obecného rozpočtu 4800 eur.

Darčekové poukážky

Starosta obce Močenok Roman Urbánik na obecnom webe uviedol: “Chceme pomôcť a podporiť občanov, seniorov v dôchodkovom veku nad 70 rokov v našej obci, na záver roka darčekovými poukážkami.“

Ako starosta uviedol, takýto obecný bonus získa dôchodca, ktorý má zaplatené dane a ostatné poplatky. Teda, nemá na krku žiadnu obecnú dlžobu.

Skoro päťsto

Darčeková poukážka má hodnotu 10 eur a je použiteľná aj v močenských obchodoch. Celkovo by ich malo získať takmer 500 obyvateľov dediny v dôchodkovom veku.

Až domov

Dôchodcom poukážky donesú priamo domov začiatkom decembra 2019 obecní pracovníci. Ak obdarovaní premeškajú túto možnosť a nebudú v tom čase doma, o nič neprídu. Vyzdvihnú si ich sami v obecnom úrade.

Foto: ilustračné

Vo fotogalérii uvidíte vynovený večiansky chodník aj stromy, ktoré pribudli v Šali.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Novembrové počasie Šali praje: V meste opravili chodník a pribudli stromy, FOTO
7
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie