Peter Sýkora Iné športy

Močenské Vianoce s celuloidom

Stolnotenisová herňa v Močenku bola dejiskom pekných súbojov za zelenými stolmi, kde v rámci Vianočného turnaja súťažili mladší a starší vyznávači bielej celuloidovej loptičky zo Šali, Trnovca n/V, Nededu a Močenku o Pohár starostu obce.

Kategória neregistrovaní do 50 rokov: 1. Igor Muran, ktorý porazil vo finále Slavomíra Luptáka 3:1; v boji o tretie miesto vyhral Peter Bleho nad Gombášom 3:0 (všetci Močenok). Kategória neregistrovaní nad 50 rokov: 1. Jozef Kukan (Trnovec n/V), ktorý vyhral vo finále nad Štefanom Blehom (Močenok) 2:0. V boji o tretie miesto sa viac darilo Jánovi Minárovi (Šaľa), ktorý zvíťazil nad Jozefom Grmanom (Neded) v pomere 2:1. V turnaji registrovaných hráčov sa najviac darilo reprezentantovi Družstevníka Močenok, ktorý štartuje v štvrtej stolnotenisovej lige Mariánovi Malíkovi, keď porazil vo finále ** Daniela Čiernika 3:0. V boji o bronzovú priečku bol úspešnejší Ernest Lenický, keď vyhral 3:1 nad Jurajom Dičérom. V štvorhrách bola najúspešnejšia dvojica Karol Malík – Marián Malík, pred párom **Imrich Bleho – Daniel Čiernik **. Tretie miesto si vybojovala dvojica **Marián Szabo – Ernest Lenický a na štvrtom mieste boli **Peter Špik s Jurajom Dičérom. Najlepší v jednotlivých kategóriách si odniesli z rúk starostu obce **Mariana Borzu pekné poháre a účastníci Vianočného turnaja príjemné spomienky z vydareného stolnotenisového podujatia. Šaľa 14.1.2010 Jozef Sklenár

Foto: víťaz v kategórii nad 50 rokov Jozef Kukan (72 rokov), ktorý v minulom roku reprezentoval Slovensko aj na majstrovstvách Európy veteránov v chorvátskej Poreči.