Zlatica Gregorová Samospráva

Močenok uspel s projektom: Vládna dotácia prispeje k rozšíreniu kamerového systému

O ochranu obyvateľov okresu Šaľa sa starajú členovia policajných aj hasičských zborov. Dbajú na prevenciu a vedia okamžite zasiahnuť.

Ilustračný obrázok k článku Močenok uspel s projektom: Vládna dotácia prispeje k rozšíreniu kamerového systému
22
Galéria
Zdroj: TASR

Okrem techniky policajtom v práci pomáhajú aj nemí sledovatelia. Kamery bývajú umiestňované na vopred vytipovaných miestach.

Výzvy

Samosprávy ich inštalujú podľa potrieb a možností. Nápomocné sú im rôzne výzvy, do ktorých sa môžu zapojiť a získať tak potrebné financie na ich zakúpenie.

Rozšíria systém

Aj v Močenku sa rozhodli, že využijú šancu a pokúsia sa získať dotáciu na rozšírenie kamerového systému. Chcú tak doplniť prázdne miesta a zamerať sa na ne. Rada vlády SR pred časom zverejnila Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie zo štátneho rozpočtu na financovanie projektov v oblasti prevencie kriminality na rok 2019.

Hlavnou náplňou výzvy je „podporiť aktivity v oblasti prevencie kriminality, ktorých cieľom je komplexne a koordinovane pôsobiť na príčiny a podmienky umožňujúce páchanie kriminality, rovnako ako jej predchádzanie, potláčanie a zamedzovanie. Prioritami sú  okrem potláčania  kriminality a inej protispoločenskej činnosti aj zvyšovanie bezpečnosti  miest a obcí, prevencia kriminality v rizikových skupinách, pomoc obetiam trestných činov a tiež reakcia na nové trendy a hrozby v oblasti bezpečnosti a verejného poriadku,“ uvádza Ministerstvo vnútra SR.

Svojich 20%

Finančné prostriedky, po schválení Rady vlády SR, poskytli tým žiadateľom, ktorí mali k dispozícii minimálne 20% zo svojich zdrojov. Uhradiť samosprávam mohli maximálne 80 % predpokladaných výdavkov projektu.

Získali dotáciu

S projektom Zvyšovanie bezpečnosti v obci – Rozširovanie kamerového systému sa zapojil aj Močenok. Obec získala na tento účel potrebné financie. Ako na obecnom webe uviedol starosta Roman Urbánik :“Úrad vlády na základe výzvy odsúhlasil obci Močenok dotáciu na rozšírenie kamerového systému 6000 eur. Navrhneme do rozpočtu pre rok 2020 finančné prostriedky z vlastných zdrojov obce tak, aby sme zmysluplne využili na doplnenie kamier v tých lokalitách obce, kde ešte nie sú.“

Vo fotogalérii si pozrite zábery z vysádzania stromov v Šali a Veči.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Šaľa i Veča ožijú bohatou zeleňou: Do mesta pribudne 96 nových stromov, FOTO
22
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie