Zlatica Gregorová Kultúra

Močenčanov čaká zábava na plný plyn: Oslavy s Hammelom i smatankovým koláčom

September je časom, ktorý si užívajú aj obyvatelia neďalekej dediny. Pri príležitosti sviatku organizujú XVII. ročník Dní obce Močenok.

Ilustračný obrázok k článku Močenčanov čaká zábava na plný plyn: Oslavy s Hammelom i smatankovým koláčom
Zdroj: TASR

Podujatie organizujú pri príležitosti Povýšenia sv. kríža. Počas štyroch dní od 12. do 15. septembra 2019 si občania i návštevníci budú môcť vychutnať kultúrne predstavenia, súťaže aj športové zápasy. V prvý sviatočný deň XVII. ročníka Dní obce Močenok si organizátori nachystali odovzdávanie ocenení počas slávnostného zastupiteľstva.

Pavol Hammel

V piatok 13. septembra 2019 sa podujatie rozbehne od 16. 00 hod. Vo veľkej sále kultúrneho strediska slávnostne uvítajú deti do života. Do Močenku zavíta aj slovenský spevák Pavol Hammel, ktorý rozospieva publikum od 19. 00 hod.

Guláš aj koláč

Sobotný program bude plný varenia aj pečenia. Už tradične sa uskutoční XII. ročník Súťaže vo varení guláša „Močenský kotlík“ a taktiež VIII. ročník súťaže v pečení „Močenského smatankového koláča“. O 13. 00 hod. prítomných privíta starosta Roman Urbánik, ktorý zároveň otvorí jarmok.

Od 14.00 hod. až do 17.00 hod. sa na pódiu v areáli kultúrneho strediska vystriedajú miestne aj hosťujúce folklórne súbory. V podvečer už dôjde k vyhodnoteniu oboch gastronomických súťaží.

Večer bude pokračovať koncertom skupiny Dríst so začiatkom o 18.00 hod. Ľudová zábava sa rozprúdi od 20.00 do 02.00 hod. s DH Mistřiňanka.

Omša s futbalom

Na posledný sviatočný deň si obec prichystala slávnostnú svätú omšu o 9.00 hod. v Kostole sv. Kríža. Popoludní o 14.00 hod. vybehnú na trávnik futbalisti a odohrajú duel tímy FK Močenok a TJ Slovan Nitra Chrenová.

Aj nedeľa bude bohatá na kultúrny program. Opäť si na svoje prídu priaznivci ľudového umenia, ktorých potešia folkloristi. Predstavia sa aj obecní karatisti a vystúpia aj šalianski tanečníci z TK Jumping. I tento deň zavŕši ľudová zábava s DH Močenská kapela.

Príďte v kroji

Zaujímavosťou Dní obce Močenok bude, že každý návštevník, ktorý na podujatie zavíta aspoň v jednej časti močenského kroja, môže byť odmenený. Pozornosti neujde v prestávkach počas kultúrneho programu v sobotu a nedeľu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie