Zlatica Gregorová Krimi

Mestskí policajti v Šali majú plné ruky práce: V júli riešili vyše 460 prípadov

Leto je v plnom prúde a aj počas neho majú šalianski príslušníci čo robiť. Nespratníci ani vtedy nemajú dovolenku, a tak je stále čo riešiť.

Ilustračný obrázok k článku Mestskí policajti v Šali majú plné ruky práce: V júli riešili vyše 460 prípadov
Foto: Zlatica Gregorová

V júli im vrásky na čele robili najmä cestní piráti, občania potúžení alkoholom aj rušiaci nočný pokoj. Ponúkame vám výber najzaujímavejších júlových prípadov, ktoré nám poskytol vedúci Oddelenia štatistiky a evidencie MsP Šaľa Ján Komjáthy.

V júli šalianski mestskí policajti vyzbierali 58 pokút v hodnote 778 eur.

Alkohol i túlavé psy

Alkohol sa obyvateľom nevyhol ani počas horúceho mesiaca. Ako uviedol veliteľ MsP: „Dňa 1.7.2019 o 08­.30 hod. MsP zistila, že na ul. SNP požíva alkoholické nápoje 57–ročný M.K. t.č. bez ulice. Menovaný bol vyriešený napomenutím.“

Hádky boli predmetom ďalšieho prípadu mestských policajtov. „Dňa 1.7.2019 o 12­.10 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Partizánskej má nezhody 28–ročný A.L. zo Šale s 34–ročnou A.V. zo Šale. Po príchode hliadky MsP sa situácia upokojila a menovaná bola vyriešená napomenutím, " priblížil Ján Komjáthy.

Psy bez vodidla na verejnosti necháva mnoho občanov. Aj v júli policajti napomínali viacerých z nich. „Dňa 4.7.2019 o 11­.40 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Hlavnej sa pohybuje pes na voľno. Hliadka MsP upozornila majiteľa psa, ktorým bol 73–ročný M.U. zo Šale. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“ uvádza policajný zápis.

Kuriózny prípad so šťastným koncom sa stal v prvých júlových dňoch. “Dňa 4.7.2019 o 12­.35 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. SNP mačiatko vbehlo pod osobné motorové vozidlo a schovalo sa na nápravu. Hliadka MsP mačiatko vybralo a odovzdalo do útulku pre mačky,“ priblížil policajný veliteľ

Rušenie pokoja i napadnutie ženy

Alkohol a rušenie pokoja bolo na programe väčšiny horúcich dní. „Dňa 8.7.2019 o 10­.30 hod. MsP zistila, že na Nám. sv. Trojice požíva alkoholické nápoje 64–ročný T.V. zo Šale. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“ uvádza zápis. „Dňa 9.7.2019 o 00­.50 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Fr. Kráľa ruší nočný pokoj neznáma osoba. Hliadka MsP na mieste zistila, že rušeniu sa dopúšťa 18–ročný E.K. z Diakoviec. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“za­písal Ján Komjáthy.

Útok na ženu si mal dovoliť tridsaťročný Šaľan. Skutok neunikol pozornosti policajných kamier. “Dňa 13.7.2019 o 00­.30 hod. bolo zistené kamerovým systémom MsP, že na ul. Lúčnej neznáma osoba mužského pohlavia napadla fyzicky neznámu ženu. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa páchateľom je 31–ročný M.Č. zo Šale a poškodená 23–ročná D.S. zo Šale. Menovaný bol vyriešený pokutou 33 eur," informuje velieľ MsP Šaľa.

Poškodzovanie cudzej veci nahlásili všímaví občania na linku polície. Podľa zápisu bolo „dňa 18.7.2019 o 21­.00 hod. na MsP nahlásené, že na ul. Dóžovej poškodila neznáma osoba auto. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 15-ročnú K.K. zo Šale. Menovaná bola vyriešená pokutou 15 eur.“

Podvečerný šlofík pod letnou oblohou si doprialo v našom meste hneď niekoľko obyvateľov i návštevníkov. „Dňa 21.7.2019 o 17­.09 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Nešporovej ležia na zemi neznáme osoby. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 28–ročného J.S. t.č. bez ulice a 42–ročnú E.K. z Diakoviec ktorí boli v podnapitom stave. Menovaní boli vyriešení napomenutím,“ zapísal Ján Komjáthy. „Dňa 23.7.2019 o 16­.17 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Jilemnického leží na zemi neznáma osoba. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 26–ročného D.U. zo Šale, ktorý bol v podnapitom stave. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“ uvádza policajný zápis.

Žobranie s upratovaním

Ani júl sa nezaobišiel bez obťažovania Šaľanov. „Dňa 26.7.2019 o 08­.47 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. SNP neznáma osoba obťažuje okoloidúcich žobraním. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 28–ročnú J.K. z Dunajskej Stredy. Menovaná bola vyriešená napomenutím,“ uviedol Ján Komjáthy.

Dobíjanie sa do kontajnera bolo na programe v závere mesiaca. Ako uviedol veliteľ mestskej polície: „Dňa 29.7.2019 o 01­.30 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Kukučínovej sa neznáme osoby dobíja do kontajnera na elektroodpad. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 30–ročnú Ľ.R. zo Selíc a 30–ročného Š.F. t.č.bez ulice. Menovaní boli vyriešení napomenutím.“

Ani čudné správanie návštevníčky mesta neuniklo mestským policajtom a tak si ju vzali do parády: „Dňa 30.7.2019 o 19­.27 hod. MsP zistila, že na ul. Váhovej 47–ročná M.B. z Cabaj Čápora rozhadzuje oblečenia na ulici. Menovaná poupratovala a bola vyriešená napomenutím,“ uvádza policajný zápis.

Júlová KRIMI štatistika

NÁZOV PRIESTUPKU POČET
O cestnej premávke 156
Iné prípady 155
Verejný poriadok 73
Všetky VZN 54
Občianske spolunažívanie 12
Proti majetku 7
Podmienky držania psov 5
Iné priestupky 1
SPOLU: 463

V priloženom videu si môžete pozrieť, ako treba šikovne postupovať pri škodovej udalosti.

Foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie