Správy

Mesto zverejnilo dobré správy: Testovať sa bude aj priamo z auta!

Šaľa sa pripravuje na plošné testovanie na Covid-19. Vedenie mesta potešilo plánovaným testovaním formou drive-in.

Ilustračný obrázok k článku Mesto zverejnilo dobré správy: Testovať sa bude aj priamo z auta!
Zdroj: TASR/AP

V meste Šaľa vznikne 18 odberových miest na plošné testovanie. 12 z nich bude v Šali a 6 vo Veči.

Testovanie z auta

„V našom meste bude možnosť aj DRIVE-IN testovania, čiže otestovania priamo z auta. Drive-in mesto plánuje zriadiť namiesto volebnej miestnosti, ktorá je v Základnej umeleckej škole, pričom drive-in testovanie bude v časti pešej zóny, kde v súčasnosti parkujú vozidlá v centre mesta," informuje mesto Šaľa na svojom webe.

Ako prezradilo vedenie mesta, žiadosť o drive-in testovanie predniesol primátor Šale Jozef Belický ešte 21. októbra 2020 na Krízovom štábe zvolanom prednostom Okresného úradu v Šali. „Z Ústredného krízového štábu SR mu bolo vtedy odpovedané, že štát o takomto spôsobe testovania zatiaľ neuvažuje. Po intenzívnom riešení a rozhovore s príslušníkmi Ozbrojených síl SR bolo nakoniec určené miesto, kde sa drive-in testovanie môže v Šali uskutočniť," ozrejmila radnica.

Mesto Šaľa napokon nebude testovať ľudí podľa abecedy.

„Testovanie podľa abecedy nevedie k tomu, aby bol celý proces testovania plynulejší. Ani na voľby sa nechodí podľa abecedy. Obyvatelia nech sa prídu prioritne otestovať tam, kde volia a vyhnú sa tak dlhému čakaniu v rade. Obyvatelia, ktorí chcú, môžu využiť drive-in testovanie, “ povedal pre mestský web primátor Šale Jozef Belický.

Ochranné prostriedky

Radnica bude počas oboch testovacích dní pravidelne informovať o priebehu testovania na jednotlivých odberných miestach. Využije na to online spravodajstvo, webovú stránku mesta a sociálne siete.

„Mesto Šaľa za posledné dni zabezpečilo pre všetky odberné miesta ochranné štíty, FFP3 respirátory, ochranné kombinézy, stolové bezdotykové dávkovače dezinfekcie, dezinfekcie v rozprašovači, teplomery, jednorázové rúška, utierky na ruky, perá, transparentné lepiace pásky, farebné označovacie lepiace pásky, vrecia na odpad, chirurgické rukavice, igelitové obrusy, stoly, stoličky, hygienické zariadenia a v exteriéroch aj stany, svetlá a reflektory. Okrem týchto prostriedkov zabezpečilo mesto Šaľa aj stravovanie pre zdravotníkov, vojakov, administratívnych pracovníkov, dobrovoľníkov, dobrovoľných hasičov a krízový štáb. Odberné miesta budú chránené aj počas noci. Súčinná bude Mestská polícia v Šali, Policajný zbor SR, dobrovoľní hasiči, administratívni pracovníci, dobrovoľníci," dodáva mesto Šaľa na svojom webe.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie