Správy

Mesto uvoľňuje opatrenia pre občianske sobáše: Obradov sa môže zúčastniť viac ľudí

Občianske sobáše na mestskom úrade prebiehali aj počas pandémie. Platili však prísne hygienické pravidlá. S postupným uvoľňovaním opatrení sa zmeny dotkli aj konania svadieb.

Ilustračný obrázok k článku Mesto uvoľňuje opatrenia pre občianske sobáše: Obradov sa môže zúčastniť viac ľudí
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

„Na základe opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky s účinnosťou od 6. mája 2020 sa uvoľnili pravidlá pre občianske sobáše na radnici. Mesto po zvážení priestorových možností obradnej siene Mestského úradu v Šali rozhodlo, že na obrade bude môcť byť prítomných maximálne 20 ľudí vrátane nevesty, ženícha, dvoch svedkov, sobášiaceho, matrikárky, aktérky a hudobníka,“ informuje vedenie mesta Šaľa.

Netreba zabúdať, že pri obrade je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom. Pred vstupom do obradnej siene treba použiť dezinfekciu na ruky alebo jednorazové rukavice.

„Rukavice a dezinfekčné prostriedky zabezpečí mesto. Mesto zabezpečí aj dezinfekciu priestorov, kľučiek, dotykových plôch, či použitých predmetov,“ dodáva radnica.

Netreba zabúdať ani na povinné dvojmetrové rozostupy (tie neplatia pre členov spoločnej domácnosti), a to aj pri vchádzaní a vychádzaní z obradnej siene.

„V obradnej sieni sa na základe opatrení ruky nepodávajú. Na obradoch sa nesmú zúčastniť osoby, ktoré majú nariadenú karanténu alebo akékoľvek príznaky infekčného respiračného ochorenia,“ informuje mesto prostredníctvom svojho webu.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie