Zlatica Gregorová Rôzne

Mesto ožije bohatou zeleňou: Do ulíc pribudne 96 nových stromov, FOTO

Mesto Šaľa pokračuje v skultúrňovaní plôch, ktoré pretvára na estetickejšie. Prírodné čističe vzduchu si teraz vyžiadali občania.

Ilustračný obrázok k článku Mesto ožije bohatou zeleňou: Do ulíc  pribudne 96 nových stromov, FOTO
22
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Radnica sa nedávno zapojila do projektu Zelené obce. Vyhlasovateľom bola Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP), ktorá umožnila samosprávam, aby získali pre svoje mesto či dedinu listnaté aj ihličnaté stromy. Keďže mesto Šaľa so žiadosťou uspelo, mohlo sa začať vysádzať.

Občania

Počasie je stále priaznivé a tak záhradnícke práce rozbehli 28. novembra 2019. O tom, kde by mali strom vyrásť, rozhodli aj samotní občania. Mestu prišlo zopár požiadaviek na zazelenanie okolia ich bytov a domov. Po úvahe radnica vybrala tie najideálnejšie z nich. Následne mesto tieto lokality uviedlo agentúre ako vhodné na výsadbu. Podľa hovorkyne Mesta Šaľa Dajany Hanesovej, rozhodujúce bolo, že na uvedených miestach stromy chýbali.

Na požiadavku občanov sme sa rozhodli, že práve toto budú lokality, ktoré poskytneme SAŽP. Ľudia z agentúry sa prišli pozrieť na uvedené miesta a zhodnotili, že áno, môžu byť. Čo je dobré, dvom činžiakom na Hollého ulici zabezpečia aj väčšie súkromie ich obyvateľom, keďže ich od seba akoby predelia,“ priblížila hovorkyňa.

Takmer stovka

Mesto tak získalo 96 stromov, ktoré bolo potrebné rozdeliť na niekoľko lokalít. "My sme vybrali dve miesta v Šali a dve vo Veči. S tým, že išlo o miesta, kde si stromy vyžiadali samotní občania,“ uviedla pre náš portál Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa.

Stromy v Šali a Veči pochádzajú od spomínanej agentúry, ktorá zabezpečila ich nákup aj výsadbu. Mesto tak získalo nové zelené prírastky v hodnote 16-tisíc eur.

Vo fotogalérii uvidíte zábery z vysádzania stromov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Šaľa i Veča ožijú bohatou zeleňou: Do mesta pribudne 96 nových stromov, FOTO
22
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie