Mesto núka platenú brigádu: Zapisovaním ŠPZ pomôžete k lepšej doprave v meste

Dlhodobo prehustená premávka v Šali je azda najväčším problémom mesta. K vyriešeniu problému by mal pomôcť nový Dopravný generel.

Zlatica Gregorová
Ilustračný obrázok k článku Mesto núka platenú brigádu: Zapisovaním  ŠPZ pomôžete k lepšej doprave v meste
Foto: Zlatica Gregorová

Niekoľko kilometrov siahajúce kolóny v čase, keď sa ľudia potrebujú dostať z práce domov alebo na nákupy, či k lekárovi, Šaľanov trápia čoraz viac. K vyriešeniu problému by mal pomôcť nový strategický dokument – Dopravný generel, ktorý zohľadní všetky aktuálne potreby mestskej dopravy.

Zastaraný generel

Pôvodný generel je už starý a tak dávno nezodpovedá súčasným požiadavkám. Rozrastajúca sa premávka a zvýšený počet áut sa podpisuje pod citeľný nedostatok parkovacích miest v Šali. Začína byť bežným štandardom, že v jednej rodine sú aj dve autá a tu nastáva problém, kam ich zaparkovať. Mesto Šaľa aktuálne pristúpilo k vypracovaniu novej smernice Dopravného generelu. V rámci tejto aktivity v meste boli namontované sčítače dopravy. Teraz môžu pomôcť aj obyvatelia.

K zosumarizovaniu čo najväčšieho počtu informácií potrebuje šalianska radnica aj pomoc od samotných obyvateľov. Už o pár dní sa začne v meste evidencia automobilov. Mesto zorganizuje brigádu, do ktorej sa môže zapojiť ktokoľvek zodpovedný nad 18 rokov.

Zapisovanie áut

Hlavnou úlohou brigádnikov bude zapisovanie ŠPZ po celom meste. Brigáda sa uskutoční 13. júna 2018 od 20.00 – 24.00 hod. Bližšie info získate na Šaľa – Tvoje mesto alebo na andrasi@sala.sk. Podľa informácií zo šalianskej radnice by sa mal 14. júna 2018 vykonať smerový dopravný prieskum.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk