Zlatica Gregorová Správy

Medzi Šoporňou a Dlhou nad Váhom je rušno: Cestári práce dokončia v novembri, FOTO

Vodiči počas jazdy zo Šoporne do Šale musia počítať s niekoľkominútovým zdržaním. Počas zimy stroje utíchnu.

Ilustračný obrázok k článku Medzi Šoporňou a Dlhou nad Váhom je rušno: Cestári práce dokončia v novembri, FOTO
6
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Trnavský samosprávny kraj sa rozhodol časť trasy zrekonštruovať. Počas prác bol odstavený vždy jeden jazdný pruh a jazdiť sa dalo iba po jednej časti.

Menšie zdržanie

Premávku usmerňujú semafory z oboch strán. Kým zo začiatku bolo nutné vydržať na červenej aj 10 minút, kým ste sa dostali na rad, dnes už sa práce chýlia ku koncu a zdržanie je o niečo znesiteľnejšie.

Lepšia bezpečnosť

„Prostredníctvom projektu Rekonštrukcia a modernizácia cesty II/573 Šoporňa -Dlhá nad Váhom bude zrekonštruovaná a modernizovaná dôležitá spojnica miest Šoporňa a Šaľa, ako komunikačné prepojenie cesty R1 Nitra –Trnava a cesty I/75 Galanta –Nove Zámky. Zlepšením stavebno-technického stavu cesty dôjde k zvýšeniu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, k zníženiu nehodovosti, energetickej náročnosti dopravy, k zníženiu negatívnych dopadov na životné prostredie a zlepšia sa podmienky pre verejnú osobnú dopravu,“ uvádza TTSK na svojom webe.

Podľa vyjadrenia Trnavského samosprávneho kraja by oprava cesty mala priniesť viacero benefitov.

Na 3 etapy

Ako nášmu portálu povedala Katarína Rohovská z TTSK: „Projekt je rozdelený na tri etapy. Tento rok plánujeme pracovať na ceste približne do 15. novembra. Mali by sme za sebou 50–60% práce. Tie potom, kvôli zimnej údržbe, budeme musieť prerušiť. Zvyšnú časť by sme začali robiť zase na jar 2020.“

3,4 mil. eur

Podľa údajov TTSK je celková výška oprávnených výdavkov projektu 3 405 641,45 eur, spolufinancovanie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja je vo výške 2 894 795,23eur (85%). Spolufinancovanie zo štátneho rozpočtu predstavuje sumu 340 564,15 eur (10%) a kraj z vlastných zdrojov prispeje sumou 170 282,07 eur (5%).

Vo fotogalérii uvidíte aktuálne zábery z opravy spomínaného úseku.

Cesta medzi Šoporňou a Dlhou nad Váhom: Práce ukončia v novembri, FOTO
6
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie