Zlatica Gregorová Samospráva

Malým Kraľovanom vybudujú ihrisko: Potešia ich agátovými hernými prvkami

Ďalšou dedinou, ktorá poteší najmladších obyvateľov je Kráľová nad Váhom. I tam sa rozhodli, urobiť niečo pre budúce generácie.

Ilustračný obrázok k článku Malým Kraľovanom vybudujú ihrisko: Potešia ich agátovými hernými prvkami
10
Galéria

Najlepším spôsobom je vytvoriť deťom aj mládeži podmienky na hru a zábavu v prostredí svojho bydliska. Pre príjemné trávenie voľného času im vybudujú Detské ihrisko z tvrdého agátového dreva priamo v centre dediny. Hlavným zámerom samosprávy v Kráľovej nad Váhom je „dodávka aj montáž prvkov detského ihriska aj s dopadovou plochou.“

Atraktívne prvky

Podľa informácií, uverejnených na obecnom webe Kráľovej nad Váhom bude stavba umiestnená „na pozemku s rozlohou 99,75 m2 ( 9,5 m x 10,5 m) z troch strán ohraničená budovami.“ Detské ihrisko by malo mať aj atraktívne prvky, ktoré deti budú môcť využívať. Nebude chýbať preliezka, kolotoč, váhadlová hojdačka, pružinová a ani reťazová hojdačka.

Okrem toho budú v blízkosti hernej plochy umiestnené lavičky, na ktorých si budú môcť rodičia či kamaráti posedieť. Pribudne aj informačná tabuľa, aby bolo zrejmé, čo na ploche môžete nájsť a ako ho čo najlepšie využívať. Herné prvky budú z agátového dreva v kombinácii s kovovou konštrukciou, tak, aby odolali poveternostným podmienkam a zabezpečili návštevníkom pohodlnú a najmä bezpečnú zábavu na čerstvom vzduchu.

Za vlastné

Predpokladaná cena zákazky, by podľa obce Kráľová nad Váhom, mala predstavovať sumu 8000 eur bez DPH. Podľa zverejnených informácií detské ihrisko budú financovať z obecného rozpočtu.

Vo fotogalérii si pozrite zábery z príprav výstavby historického ihriska Majk v Šali.

Foto: ilustračné

Historický Majk začali stavať: Šaľania si užijú originálne ihrisko, FOTO
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie