Malí Močenčania sa potešia: Dostanú ihrisko s atraktívnymi prvkami

Vo väčšine miest aj na vidieku sa veľký dôraz kladie na tých najmenších. Aby mali s rodičmi kde bývať, kam chodiť do škôlky, aj sa kde hrať.

Zlatica Gregorová
Ilustračný obrázok k článku Malí Močenčania sa potešia: Dostanú ihrisko s atraktívnymi prvkami
Foto: Zlatica Gregorová

Samosprávy využívajú rôzne programy a výzvy, aby mohli získať financie na budovanie relax zón alebo aj multifunkčných ihrísk. Jedno by malo vyrásť aj v blízkom Močenku.

Pohybové aktivity

Nedávno tam obecná samospráva rozhodla, že deťom a mládeži venujú väčší priestor, aby sa mohli dosýta vyžiť a parádne si zašportovať. Ako obec zverejnila, pôjde o projekt Výstavba detského ihriska pre rozvoj pohybových aktivít detí v obci Močenok. Celý bude financovaný z prostriedkov Úradu vlády Programu Podpora a rozvoj športu 2018 z rozpočtu obce Močenok.

Nebudú v ňom chýbať rôzne atraktívne prvky. Detské ihrisko bude zostavené zo štyroch častí ako je domčeková zostava, hojdačka hniezdo, lanová pyramída a dopadová plocha – dlažba z gumového granulátu. Celý komplex by mal slúžiť deťom vo veku od 3 do 14 rokov.

Domčeková zostava by mala mať dve veže so skĺznicou, schodmi so zábradlím, strechou, šmýkačkou, šikmým výlezom, mostíkom. Dopadová plocha by mala byť cca. 40 m². Ako obec zverejnila, rozmery objektu by mali byť nasledovné: dĺžka 4,05 m, šírka: 3,40 m a výška: 2,8 m. Ako materiál by mali použiť nerez a vysoko kvalitný plast, odolať by mali všetkým poveternostným vplyvom, nakoľko budú súčasti aj ošetrené nátermi.

Hojdačkové hniezdo

Ďalšou súčasťou ihriska bude hojdačka, ktorá pripomína hniezdo a je obľúbená u detí. Hojdačka je upevnená na kovových stojanoch a je vyrobená z odolného a pevného vlákna. Podľa projektu by hojdačka mala byť dlhá 2,8 m a široká 1,95 m s výškou 2,4 m. Projekt bude obohatený aj o lanovú pyramídu s výškou 2,5 m. Opäť bude využitý nerez a iné kovy, ošetrené protikoróznym náterom, aby vydržali čo najviac rokov bez potreby ďalších náterov. Súčasťou ihriska bude aj bezpečnostná dopadová plocha s gumovým granulátom obsahu 90 m2.

Projekt by mal obec Močenok stáť približne 12 441,00 eur s DPH. Vybudovať by ho chceli najneskôr v auguste 2018.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk