Peter Štrbo Futbal

Futbalistky slávia postup do finále. Čaká ich najväčší rival!

Šalianky podľa očakávania postúpili do finále Slovenského pohára, kde ich čaká odveký rival Slovan Bratislava. Futbalistky Šale zdolali Trenčianske Teplice aj v odvetnom zápase, no cesta za triumfom nebola jednoduchá. V semifinále dostali príležitosť

Šaľu čakala v úvode zápasu studená sprcha, už v 12 minúte prehrávala 2:0, čo hosťujúce hráčky poriadne zaskočilo a výsledok 4:1 z prvého zápasu sa už nezdal taký neprekonateľný. Postupne sa však prejavila herná kvalita futbalistiek Šale a góly už boli len otázkou času. Po polhodine hry znížila reprezentantka Vojteková na 1:2. Druhý polčas bol už jednoznačne v réžii hostí, Šalianky nastrelili 3 brvná a mali aj ďalšie príležitosti, vyrovnania sa však dočkali až v 70.minúte.

Svoj premiérový gól pri svojom prvom štarte v seniorskom drese zaznamenala ešte len 15-ročná Petra Čopíková, ktorá v žiackej súťaži strieľa jeden gól za druhým a svoj nesporný talent tak potvrdila aj medzi ženami. Už o niekoľko minút sa Šalianky zásluhou Veroniky Šarabokovej ujali vedenia 3:2, viac gólov už diváci v stretnutí nevideli a Šaľa tak mohla sláviť postup do vytúženého finále, kde vyzve úradujúce majsterky SR, futbalistky Slovana Bratislava. „Víťazstvo je zaslúžené, ale na naše veľké prekvapenie hrali domáce hráčky v prvom polčase veľmi dobre. Finále SP si chceme vychutnať, samozrejme musíme podať oveľa lepší výkon, ako v tomto zápase,“ povedal tréner Šale Milan Mrllák po stretnutí.

[size=14]Tren­čianske Teplice – Šaľa 2:3 (2:1)[/size] Góly: Manová 2 – 29. Vojteková, 70. Čopíková, 74. Šaraboková ŽĶ: Manová – El-Dahaibiová

Duslo: El-Dahaibiová, Siváková (Paločková), Kolenová, Čupajová, Vojteková, Košíková, Dikanová (Poštová), Rybárová (Moskáľová), Šaraboková, Komlósi (Čopíková), Poláková (Šandalová)

//Už v nedeľu (22.4.) čaká futbalistky Šale ďalší náročný duel. Na domácom trávniku privítajú v tabuľke štvrtú Žilinu. Zápas sa začína o 16:00. //