Zlatica Gregorová Kultúra

Le Payaco i Gladiátor to roztočia na Šalianskom jarmoku: Príde aj vzácna návšteva

Začiatkom júna deti a mládež oslavujú svoj sviatok. V Šali bude veselo aj koncom mesiaca, kedy odštartuje parádne podujatie.

Ilustračný obrázok k článku Le Payaco i Gladiátor to roztočia na Šalianskom jarmoku: Príde aj vzácna návšteva
44
Galéria

Šaliansky jarmok má svoju dlhoročnú tradíciu. Okrem domácich hudobných, speváckych a tanečných súborov sa predstavia aj žiaci so svojím umením. Nechýbajú ani špičkové slovenské kapely. Býva zvykom, že primátor mesta Jozef Belický na podujatie pozýva aj svojich kolegov z partnerských mi­est.

Srbský veľvyslanec

Po vlaňajšej návšteve indonézskej veľvyslankyne Adiyatwidi Adiwoso, k nám zavíta aj ďalší významný hosť. „Tento rok sa na Šaliansky jarmok príde pozrieť aj veľvyslanec Srbskej republiky Momčilo Babić. Sme veľmi radi, že prijal naše pozvanie s veľkou radosťou. Veríme, že sa mu zapáči nielen naša šalianska každoročná tradícia, ale aj mesto,“ prezradila hovorkyňa Mesta Šaľa Dajana Hanesová.

Sprievodný program

Podujatie plné zábavy a spoločenských stretnutí organizuje Mesto Šaľa a pracovníci Mestského kultúrneho strediska. Uskutoční sa 21.- 22. júna 2019 na pešej zóne v Šali alebo v amfiteátri. Môžete sa tešiť na vystúpenia našich aj zahraničných kapiel a sprievodný program. V sobotu to bude drevený kolotoč a starobylé hry pre deti na pešej zóne. V Galérii Focesa o 17.00 hod. môžete spoznať víťazov Fotosúťaže Objektív Františka Kollára.

Centrum voľného času na oba dni pripravilo od 10.00 do 18.00 hod. program Záhady Slovenska. V Dome ľudového bývania budú v piatok aj sobotu tvorivé dielne od 10. 00 do 18.00 hod. Okrem toho v piatok 21. júna 2019 o 15. 00 hod. tu vystúpi Zlatomoravčianka.

Program Šalianskeho jarmoku

piatok 21. júna 2019 sa publiku na pešej zóne predstavia žiaci miestnych škôl. Od 14.30 hod. to bude program ZŠ Ľ. Štúra, o 15.00 hod. vystúpia deti zo ZŠ J. C. Hronského. Tie po polhodine vymenia zástupcovia ZŠ J. Murgaša, aby potešili publikum svojím umením.

O 16.30. hod. sa predstaví zahraničná kapela HOOK z poľského mesta Końskie. Po hodinovom vystúpení sa na pódiu predstavia mažoretky z českého Telča. Publiku sa o 17.30 hod. prihovorí aj šaliansky primátor Jozef Belický. Opäť vystúpia telčské mažoretky a po nich sa o 18.45 hod. predstaví Dychová hudba Bányász z maďarského Oroszlány. Zavítajte aj do Mestskej knižnice J. Johanidesa. Od 14.00 hod. tam na vás budú čakať tvorivé dielne aj Katarína Szikorová so svojimi knižkami. Tešiť sa môžete aj na obľúbenú Burzu kníh v rámci Dňa otvorených dverí.

Hitovky na amfiku

Šaliansky amfiteáter prebudí spev a hudba v podaní Peter Šrámek Band so začiatkom o 20.00 hod. Divákom sa predstaví aj ďalší slovenský spevák Lukáš Adamec o 21.30 hod. Prvý jarmočný deň zakončí Club 84 o 23.00 hod.

Sobotný program 22. júna 2019 sa začne opäť na pešej zóne. O 14.00 hod. si nenechajte ujsť vystúpenie nedávno vzniknutej Šalianskej dychovky. Rozmanité hudobné nástroje a sýte hlasy vystrieda zvuk cimbalu s Viktóriou Herencsárovou o 15.00 hod. Popoludnie bude patriť domácim folklórnym súborom FS Šaľan a DFS Šaľanček. (Folkloristi vystúpia aj 24. júna 2019 na šalianskej pláži s Jánskymi ohňami.)

Šerm aj hudba

V druhý jarmočný večer sa v šalianskom amfiteátri predstaví skupina Družina, ktorá vystúpi o 17.45 hod. Skupina historického šermu z Bratislavy Rád sv. Galahada ponúkne ukážky z historického umenia o 18.45 hod. Šaliansky jarmok zavŕšia hity slovenských kapiel Le Payaco so začiatkom o 19.30 hod., tešiť sa môžete na vystúpenie skupiny Gladiator o 21.30 hod. a bodkou za podujatím bude spev a hudba skupiny ABBA Revival o 23.00 hod.

Vo Fotogalérii si pozrite zábery z vlaňajšieho Šalianskeho jarmoku.

Foto: ilustračné

Šaliansky jarmok je za nami: Pozrite si NAJ momenty, FOTO
44
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie