Kultúra

Lákadlo pre najmenších: V Šali na deti nezabudli, oslávia MDD

Školy a škôlky otvárajú svoje brány a v Šali myslia aj na najmenších. Mesto pozýva na podujatie, ktoré organizuje pri príležitosti MDD.

Ilustračný obrázok k článku Lákadlo pre najmenších: V Šali na deti nezabudli, oslávia MDD
Zdroj: TASR

„Srdečne Vás pozývame na detské predstavenie Divadla MATERINKY – AKO ZAJKO DO AFRIKY PUTOVAL. Predstavenie vzniklo na motívy kníh J.C. Hronského "Smelý zajko“,„Smelý zajko v Afrike“ a je plné krásnych pesničiek od Valetína Kozaňáka, ktoré otextovala Alena Demková," láka mesto na svojom webe.

Predstavenie si užijeme 1. júna o 17:00 hodine na Námestí Sv. Trojice pred MsÚ Šaľa.

Podujatie organizuje MsKS Šaľa, Divadlo Materinky a CVČ Šaľa.

Predstavenie sa uskutoční za prísnych hygienických opatrení. Maximálna kapacita bola stanovená na sto divákov. Zabúdať netreba na prekrytie dýchacích ciest a dvojmetrové rozostupy.

„Divadlo Materinky oslávilo v minulom roku 40. výročie svojho založenia. Súbor prešiel mnohými zmenami. V posledných rokoch sa venuje naštudovaniu činoherných rozprávok s pesničkami. Ide hlavne o autorské texty a texty inšpirované známymi rozprávkami. V Šali sa tradícia neprofesionálneho divadla hrajúcich pre deti udomácnila,“ informuje vedenie mesta Šaľa.

Súbor hrá pre pre deti z MŠ a ZŠ. Na ich predstaveniach sa ale dobre zabaví aj mládež a rodičia.

„Predstavenia sú „ prenosné“ tak, aby Materinky podľa potreby mohli hrať na javiskách, priamo na školách, ale aj na ihriskách, na ulici, alebo v parku,“ dodáva mesto Šaľa prostredníctvom svojho webu.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie