Zlatica Gregorová Správy

Ľadové medvede chystajú lahôdku: Vychutnajú si plávanie v studených vodách Váhu

Február je zimným mesiacom, kedy by obyčajným smrteľníkom sotva napadlo, ísť sa okúpať do rieky. Sú však aj takí, ktorým mráz neprekáža.

Ilustračný obrázok k článku Ľadové medvede chystajú lahôdku: Vychutnajú si plávanie v studených vodách Váhu
62
Galéria

Volajú sa ľadové medvede a už o pár dní vkĺznu do vody. Vlani im 4-stupňová teplota vody bola tak akurát. Podujatia sa zúčastnilo dokopy 17 tímov zo Šale, Nitry, Serede, Komárna, Dunajskej Lužnej a pod. Aj teraz organizátori očakávajú veľký počet plavcov.

7. ročník

Tento rok, už po siedmykrát oblečú plavky, nasadia okuliare a s úsmevom na perách okúsia chladné vody. Otužilci sa zídu na šalianskej pláži 22. februára 2020. Do vody vplávajú o 14.00 hod. Podujatia sa môže zúčastniť otužilec, ktorý bude mať záujem a vopred sa na podujatie prihlási.

Šalianski otužilci sa netaja tým, že vďaka ich pravidelnému plávaniu v studenej vode, sa im vyhýbajú choroby a majú aj lepší pocit zo života. Ak sa chcete inšpirovať alebo ich podporiť, nezabudnite prísť na pláž.

Pre verejnosť

„Šalianske ľadové medvede v spolupráci s Centrom voľného času  TIP – TOP Šaľa pozývajú všetkých otužilcov, plavcov a záujemcov na zimné plávanie otužilcov v Šali. Počas uplynulých rokov na podujatie dorazili plavci zo Šale i zo širokého okolia. Pevne veríme, že tomu tak bude i tento rok a že sa počet účastníkov zvýši,“ uviedla Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa.

Foto: ilustračné

Vo fotogalérii si pozrite zábery z vlaňajšieho podujatia.

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku. 

Ľadové medvede sa vrhli do Váhu: Štvorstupňová voda im bola príjemne teplá, FOTO
62
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie