Zlatica Gregorová Futbal

Ladislav Molnár skončil v šalianskom futbale: Kto zasadne na trénerskú stoličku?

Treťoligový futbalisti FK Slovan Duslo Šaľa v novej sezóne odohrali pár zápasov. Výsledky však nezodpovedali predstavám vedenia klubu.

Ilustračný obrázok k článku Ladislav Molnár skončil v šalianskom futbale: Kto zasadne na trénerskú stoličku?
Zdroj: TASR

Meno Ladislava Molnára nie je futbalovým fanúšikom neznáme. Po tom, čo šaliansky klub viedol v sezóne 2014/ 2015, si opäť zasadol na trénerskú stoličku rodák z neďalekého Sládkovičova. Kopačkám sa venoval už od mladosti, počas aktívnej činnosti bol majstrom Slovenska, reprezentoval Československo aj Slovensko. Neskôr začal svoje skúsenosti odovzdávať ako tréner svojim zverencom.

Sklamanie

Do Šale nastúpil začiatkom júla minulého roka, aby pozdvihol úroveň klubu. V týchto dňoch je už jasné, že vo svojom snažení pokračovať nebude. Po príprave do novej sezóny a nedávnych výsledkoch jarných zápasov sa očakávania vedenia klubu nenaplnili. Naši hráči z FK Slovan Duslo Šaľa sú momentálne na 6. priečke v tabuľke. Keďže mužstvo má klesajúcu tendenciu, kompetentní sa rozhodli situáciu riešiť výmenou trénera. Veria, že zmena pomôže tímu a naštartuje ho k lepším výsledkom. Opýtali sme sa prezidenta FK Slovan Duslo Šaľa Mariána Krištofa na konkrétne kroky, ktoré podniknú.

Zabojujú o prvenstvo

"Vedenie klubu pristúpilo k tomuto kroku po vzájomnej dohode s p. Molnárom, nakoľko výsledky a hra na  ihrisku na začiatku rozbehnutej jarnej časti súťaže nezodpovedajú predstavám, ktoré sme mali po jesennej časti. Dúfame, že táto zmena pomôže mužstvu v prekonaní krízy a v zabojovaní o prvú priečku,“ informoval náš portál Marián Krištof.

Nečakané rozhodnutie

Podľa ďalších slov prezidenta FK Slovan Duslo Šaľa, s touto situáciou nepočítali a rozhodnutie neplánovali, takže zatiaľ ešte nemajú náhradu za hlavného trénera. Ako skonštatoval Marián Krištof, „dočasne je poverený vedením mužstva asistent trénera Marian Ďatko. V priebehu niekoľkých dní chceme osloviť dvoch, troch trénerov a prijať kvalifikované rozhodnutia.“

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie