Zlatica Gregorová Kultúra

Kulinárske dobroty v centre Šale: Predvianočná atmosféra s kapustnicou i šošovicou

Mesto dýcha čulou predvianočnou atmosférou. Centrum je už plné predajných stánkov, v ktorých zoženiete darčeky aj špeciality.

Ilustračný obrázok k článku Kulinárske dobroty v centre Šale: Predvianočná atmosféra s kapustnicou i šošovicou
Zdroj: TASR

Fajnšmekri si iste pochutia na vianočných dobrotách a popritom sa môžu zúčastniť jednej zaujímavej akcie. V meste budú môcť ochutnať výborné polievky. Tie navaria členovia tímov, ktorí majú v pláne na plnej čiare očariť všetkých ochutnávačov.

Naj polievka

Občianske združenie Šaľa -Tvoje mesto, Šaľafest pomáha, Mesto Šaľa a Mestské kultúrne stredisko Šaľa usporiadajú Súťaž o najlepšiu Vašu vianočnú polievku. Konať sa bude 23. decembra 2019 od 9.00 do 12.00 hod. priamo na pešej zóne.

Ako sme sa dozvedeli od jedného z organizátorov – Róberta Andrášiho, nápad uskutočniť toto podujatie dostala Danka Dogáňová. Členovia združenia neváhali a pridali sa myšlienku zrealizovať.

„Variť budú dva tímy, jeden Šaľafest pomáha a druhým bude tím OZ Šala – Tvoje mesto, za ktorý bude variť Marika od Váhu. V ponuke bude šošovicová polievka a kapustnica,“ priblížil predseda združenia.

Upečte a prineste

Návštevníci aj kulinárski ochutnávači môžu priniesť svoje vlastnoručne upečené pečivo a prispieť tak k zaujímavému zážitku svojim dielom.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Ktorá polievka nesmie chýbať na vašom vianočnom stole?

Iná 26.3%
Kapustnica 26.3%
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie