Zlatica Gregorová Krimi

KRIMI štatistika šalianskej mestskej polície: Máj v znamení alkoholu, hádok a túlavých psov

Práca policajta vyžaduje plné nasadenie a šikovnosť. Svedčí o tom aj množstvo prípadov, ktorými sa každý mesiac zaoberajú šalianski policajti.

Ilustračný obrázok k článku KRIMI štatistika šalianskej mestskej polície: Máj v znamení alkoholu, hádok a túlavých psov
Foto: Zlatica Gregorová

Aj počas mája mali veľa práce. Najviac ich zamestnávali cestní piráti, potúžení obyvatelia aj návštevníci mesta. Pridalo sa aj niekoľko túlavých psov a riešili aj medziľudské vzťahy. Porušenia cestnej premávky predstavovali 259 prípadov. Na druhej priečke májovej štatistiky stoja Iné prípady (101) a nakoniec išlo o porušenia voči Verejnému poriadku (57). Mestskí policajti riešili 475 prípadov a rozdali 94 pokút v hodnote 1170 eur.

Pozrite si niekoľko prípadov, ktoré do Policajného denníka zapísal veliteľ odd.štat. a evidencie Ján Komjáthy.

Alkohol

Alkohol úradoval vo väčšine prípadov. „Dňa 2.5.2019 o 19­.20 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Váhovej leží na zemi obnažený muž v podnapitom stave. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jednalo o 51-ročného L.Ž. t.č. bez ulice. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“ uviedol Ján Komjáthy a zároveň priložil ďalší prečin, ktorý sa stal na druhý deň: „Dňa 3.5.2019 o 10­.24 hod. MsP zistila, že na ul. Hlavnej v podnapitom stave močí na verejnosti 46-ročný A.C. t.č. bez ulice. Menovaný bol vyriešený napomenutím.“

Spory

Spory medzi ľuďmi nabrali také rozmery, že ich museli riešiť mestskí policajti. Ján Komjáthy uviedol: „Dňa 3.5.2019 o 15­.15 hod. bolo na MsP nahlásené , že na ul. Váhovej má nezhody 54-ročná E.B. z Močenku so 43–ročným J.P. z Mostovej. Menovaný bol vyriešený napomenutím.“ Podobne v ten istý deň mestských policajtov privolali nespokojní občania: „Dňa 3.5.2019 o 22­.12 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. ČSLA ruší nočný kľud neznáma osoba. Hliadka MsP na mieste zistila, že rušeniu sa dopúšťa 16–ročný M.N. zo Srbska. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“ zapísal veliteľ odd. a evidencie.

Aj obťažovanie občanov bolo súčasťou májovej krimi štatistiky. Ako zapísal Ján Komjáthy,“dňa 4.5.2019 o 09­.28 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Váhovej sa nachádza osoba ženského pohlavia, ktorá obťažuje okoloidúcich žobraním. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 28-ročnú J.K. z Dunajskej Stredy. Menovaná bola vyriešená napomenutím.“

Záchrana človeka

Zdravotné problémy boli témou ďalšieho prípadu, ktorý zaznamenal veliteľ z Mestskej polície v Šali: „Dňa 4.5.2019 o 16­.27 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Hollého našiel svojho spolubývajúceho bez známok života. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jednalo o 53–ročného G.J. z Rumunska. Na miesto bola privolaná RZP a hliadka OO PZ, ktorá prípad prevzala.“

Túlajúce sa psy sú častou tému šalianskych policajtov. „Dňa 4.5.2019 o 19­.42 hod. MsP zistila, že na ul. Hollého sa pohybuje pes na voľno. Hliadka MsP upozornila majiteľa psa, ktorým bol 31–ročný T.P. zo Šale. Menovaný bol vyriešený napomenutím,"u­vádza zápis Jána Komjáthyho.

10-ročný zlodej

Aj počas minulého mesiaca sa prejavili dlhoprstí, tentoraz išlo o dokonca o dieťa. „Dňa 9.5.2019 o 17­.18 hod. bolo na MsP nahlásené , že na ul. Lúčnej sa neznáma osoba dopustila drobnej krádeže. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 10-ročného M.B. zo Šale. Menovaný bol odovzdaný matke,“ znie zápis veliteľa odd. štatistiky a evidencie.

Spánok vo voľnej prírode si doprial päťdesiatnik. „Dňa 17.5.2019 o 09­.09 hod. MsP zistila, že na ul. SNP spí na lavičke v podnapitom stave 51–ročný L.Ž. t.č. bez ulice. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“u­viedol Ján Komjáthy.

Rušenie pokoja spoluobčanom sa darilo hneď viacerým vinníkom. „Dňa 21.5.2019 o 01­.28 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Pázmáňa ruší nočný kľud neznáma osoba. Hliadka MsP na mieste zistila, že rušenia sa dopúšťa 36–ročný P.Z. z Partizánskeho. Menovaný bol vyriešený napomenutí,“ uviedol veliteľ odd. štatistiky a evidencie v Policajnom denníku pribudli ďalšie podobné prečiny: „Dňa 21.5.2019 o 10­.25 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Nemocničnej sa nemiestne správa neznáma osoba. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 51–ročného L.Ž. t.č. bez ulice. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“ zaevidoval Ján Komjáthy.

Rušili pokoj

„Dňa 29.5.2019 o 02­.13 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Hlavnej rušia nočný kľud neznáme osoby. Hliadka MsP na mieste zistila, že rušeniu sa dopúšťajú 33–ročná M.K. zo Šale a 20–ročná D.C. zo Šale. Menované boli vyriešené napomenutím," uvádza zápis veliteľa odd. štatistiky a evidencie. Keďže minulému mesiacu dominoval alkohol, bol súčasťou aj nasledujúceho prípadu: „Dňa 29.5.2019 o 02­.12 hod. MsP zistila, že na ul. Hlavnej požíva alkoholické nápoje 44–ročný M.K. t.č. bez ulice. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“ zapísal veliteľ Komjáthy.

Májová krimi štatistika

NÁZOV PRIESTUPKU POČET
O cestnej premávke 259
Iné prípady 101
Verejný poriadok 57
Všetky VZN 40
Občianske spolunažívanie 9
Proti majetku 4
Podmienky držania psov 4
Iné priestupky 1

SPOLU: 475 prípadov

Pozrite si priložené video, z ktorého sa dozviete, ako jazdiť opatrne.

Foto:ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie