Zlatica Gregorová Správy

Koronavírus: TOTO v Šali zrušili kvôli hrozbe nákazy

Nákaza, ktorá zasiahla už aj našu krajinu, postavila predstaviteľov mesta zo stoličiek. V pondelok 9. marca 2020 rokovali o opatreniach.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: TOTO v Šali zrušili kvôli hrozbe nákazy
23
Galéria
Zdroj: TASR

Šaliansky primátor sa stretol s vedúcimi inštitúcií, aby prerokovali opatrenia kvôli zamedzeniu šírenia nákazy medzi obyvateľstvom. Vedenie mesta aj Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky od 10. marca oficiálne zakázali organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí na celom území štátu. Zákaz platí zatiaľ na 14 dní.

Karanténa

Mnoho základných, stredných aj vysokých škôl je zatvorených. Krízový štáb SR nariadil povinnú 14-dňovú karanténu pre všetkých občanov, ktorí sa vrátia z postihnutých krajín a to z Talianska, Číny, Južnej Kórei a Iránu. Aj keď netreba vyvolávať paniku, namieste je ochrana zdravia každého z nás.

Pozrite sa, čo v Šali kvôli koronavírusu zrušili alebo preložili na iný termín.

Kultúrne stredisko

Mestské kultúrne stredisko Šaľa oznamuje verejnosti, že v termíne od 9.3.2020 až do odvolania ruší všetky kultúrno-spoločenské podujatia organizované MsKS Šaľa z dôvodu preventívnych opatrení na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. Predstavenie „Zlatá baňa“ – 23.3.2020 a vystúpenie „SĽUK 70 rokov“ – 29.3.2020 sa uskutočnia v náhradnom termíne. O náhradných termínoch a možnosti vrátenia vstupeniek budú priebežne informovať.

Beseda

Dobročinnú besedu „So ženami o živote“, ktorá sa mala konať 12. marca 2020 o 18.00 hod. organizátorky prekladajú na 23. apríla 2020 o 18.00 hod. v bábkovej sále DK Šaľa.

Mestská knižnica Jána Johanidesa Šaľa

Od 9. marca 2020 až do odvolania rušia pracovníčky knižnice všetky plánované kultúrne podujatia, vrátane besied a exkurzií v rámci marca mesiaca kníh.

Kultúrne stredisko Večierka Šaľa

Výstava výtvarných prác Vesmír očami detí ( od 9. 3. 2020) a vedomostná súťaž „Čo vieš o hviezdach“ ( 16.3. 2020) sa rušia. Rovnako sa v kultúrnom stredisku ruší aj Oceňovanie víťazov výtvarných prác „Vesmír očami detí“, ktoré sa malo konať 23. marca 2020.

Kino DK Šaľa

Predstavenie v šalianskom kine sú až do odvolania zrušené. Pokladňa DK Šaľa bude od 12.3 2020 otvorená:

Pondelok – piatok: 9.00 – 16.00 hod.

Sobota, nedeľa: Zatvorené

Počas tejto doby si môžete vyzdvihnúť finančné prostriedky za vami zakúpené vstupenky na podujatia. Info: Pokladňa DK Šaľa, t. č.: 771 40 59.

Sociálna poisťovňa Šaľa

V súvislosti s aktuálnym rizikom šírenia nákazy nového koronavírusu prijala Sociálna poisťovňa preventívne opatrenia vo svojich pobočkách a na vysunutých pracoviskách. V každej pobočke pri vstupe do budovy boli umiestnené viditeľne označené schránky na odovzdávanie dokladov, aby sa obmedzil pohyb návštev na týchto pracoviskách. Poisťovňa žiada poistencov, aby všetky doklady-žiadosti o nemocenské dávky, úrazové dávky a pod., vhadzovali do týchto schránok bez ďalšej návštevy pobočky.

Šport

V súvislosti s opatreniami sú zrušené aj všetky športové zápasy šalianskych aj ostatných tímov až do odvolania.

"Ústredný krízový štáb SR vydal v pondelok 9. marca 2020 nariadenie okamžitého zákazu usporiadania všetkých športových podujatí v krajine predbežne na dva týždne. Slovenský zväz hádzanej plne rešpektuje toto rozhodnutie a ruší plánovaný turnaj Final 4 Slovenského pohára mužov a žien, ktorý sa mal odohrať 14. a 15. 3. 2020 v Bardejove, a všetky súťažné zápasy organizované SZH a KZH. O ďalšom postupe bude SZH informovať podľa vývoja situácie a na základe ďalších rozhodnutí ústredného krízového štábu SR,“ informuje Slovenský hádzanársky zväz na svojom webe.

ZRUŠENÉ

21. marca 2020, 18.00 hod., Mestská športová hala Šaľa

  • HKM Šaľa-MŠK Považská Bystrica

ODLOŽENÉ

Futbal

Západoslovenský futbalový zväz

III. liga TIPOS

  • FK Slovan Duslo Šaľa – FK Spartak Vráble

Západoslovenský futbalový zväz

III. liga MŽ U13 – sk. JV ZsFZ

  • FK Slovan Duslo Šaľa – FK Kolárovo

Západoslovenský futbalový zväz

Základná časť

  • FK Slovan Duslo Šaľa – FK Kolárovo

Západoslovenský futbalový zväz

III. liga U17 ZsFZ

FK Slovan Duslo Šaľa – AFC Nové Mesto nad Váhom

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku

Slovensko sa pripravuje na koronavírus
23
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie