Zlatica Gregorová Správy

Koronavírus: Šaľa sprísňuje opatrenia, do MHD už iba s rúškom na tvári

V súvislosti s COVID-19 aj naše mesto eliminuje možné šírenie respiračného ochorenia koronavírus na čo najnižšiu mieru. Radnica vydala vyhlásenie.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Šaľa sprísňuje opatrenia, do MHD už iba s rúškom na tvári
23
Galéria
Zdroj: TASR

Dopravná spoločnosť Arriva, ktorá poskytuje svoje služby v Šali, prijala opatrenia v súvislosti s možným šírením koronavírusu.

„Mesto Šaľa podporilo opatrenie spoločnosti Arriva. Do mestskej hromadnej dopravy môžete vstúpiť len v prípade, že máte rúško alebo šatku, aby sa tak zamedzilo šíreniu ochorenia COVID-19. Pevne veríme, že aj toto opatrenie budú všetci rešpektovať. Vedenie mesta počas víkendu dospelo k ďalším záverom. O ďalších informáciách v našom meste Vás budeme priebežne informovať,“ informuje šalianska hovorkyňa Dajana Hanesová.

Obyvatelia nášho mesta majú obavy a často nevedia, ako sa v tejto mimoriadnej situácii správať. Netušia, kam môžu ísť a čomu sa vyhýbať. Radnica pripravila vyhlásenie.

Skrátené hodiny

Mestský úrad v Šali oznamuje všetkým občanom, že počnúc dňom 16. marca 2020 (pondelok) do 27. marca 2020 (piatok) v zmysle opatrení Ústredného krízového štábu na zamedzenie šírenia koronavírusu upravuje úradné hodiny Mestského úradu v Šali nasledovne: pondelok – piatok: 8.00 hod. – 11.00 hod.

Zvážte návštevu

„Žiadame obyvateľov mesta Šaľa, aby dôkladne zvážili osobnú návštevu mestského úradu a na komunikáciu využívali email alebo telefonický kontakt. Všetky potrebné emailové adresy a telefónne čísla nájdete na webovej stránke mesta Šaľa v sekcii ,,Chcem vybaviť“ – Mestský úrad. Taktiež Vás žiadame, aby ste Mestský úrad v Šali navštívili len v nevyhnutných prípadoch a ak to vyžaduje situácia, nechodili vybavovať úradné záležitosti v sprievode detí," informuje Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa.

Pre zamedzenie šírenia nákazy radnica žiada o úhradu poplatkov bezhotovostným stykom- pomocou bankomatových kariet. Ak potrebujete informáciu od zamestnanca úradu osobne, vopred si s ním dohodnite telefonicky alebo e-mailom termín.

Radnica vydala vyhlásenie, ktoré vám ponúkame v plnom rozsahu bez redakčných zásahov.

Vyhlásenie mesta Šaľa 16.3.2020

Stojíme pred najväčšou výzvou poslednej doby. Naše mesto i ľudí zviera strach. Strach o seba o život a zdravie našich detí i našich blízkych. Mesto za ostatné dni koordinuje množstvo činností, ktoré vyplývajú z nariadení Vlády SR, opatrení ústredného krízového štábu Slovenska, z nariadení hygienikov i zo záverov okresného krízového štábu a vedúcich zamestnancov mesta. Dôsledne realizujeme opatrenia vyšších orgánov a prijali sme aj vlastné opatrenia, ktorými sa snažíme obmedziť šírenie nákazy a neochromiť ekonomiku a aspoň základný život v našom meste hystériou alebo neuváženosťou. Nie sme sami. Pomáha kto môže.

Vieme, že je nedostatok rúšok a veľmi si vážime pomoc našich senioriek, ktoré sme poprosili aby podporili miestne dielne, ktoré vyrábajú rúška a nastúpili ako šičky alebo doma vzali zákazky na šitie týchto ochranných pomôcok.

Vážime si pomoc niektorých poslancov mestského zastupiteľstva , ktorí budú ako dobrovoľníci od utorka rozdávať mestom nakúpené ochranné rúška. Dnes nám bola doručená ponuka občianskeho združenia, ktoré šije ochranné rúška a bezplatne , cez dobrovoľníkov, zabezpečí ich distribúciu ľuďom bez domova a sociálne slabším. Sústavne vykonávame aktivity, ktoré majú zabezpečiť, aby sa verejnosť, pokiaľ môže, čo najviac zdržiavala doma. Výzva, ktorá stojí pred nami však vyžaduje oveľa viac. Účasť a pomoc nás všetkých. Zodpovednosť a disciplínu.

Mnohí sa vyjadrujú, že rúška nepomôžu, že je zbytočné sa zdržiavať doma ak chodíme do práce, že zvýšenie hygieny je neúčinné. Nie, nie je. Je to elementárna povinnosť nás všetkých a spôsob ako dať ostatným najavo ako nám na nich záleží. Teraz nie je vhodná chvíľa na rozdeľovanie ľudí, na neustále kritizovanie a dokazovanie vlastnej výnimočnosti na sociálnych sieťach ani na hystériu, ktorú sa snažia niektorí neustálim distribuovaním hoaxov šíriť. Šaľania prežívajú viac ako 1000 rokov a som presvedčený, že k tomu mnohokrát potrebovali súdržnosť, disciplinovanosť, ohľaduplnosť a vzájomnú podporu.

Verím, že tieto vlastnosti nosíme v sebe a že si všetci uvedomujeme, že je tu chvíľa keď ich v našom záujme musíme nutne uplatniť. Ďakujem všetkým, ktorí sa aktívne podieľajú na realizácii opatrení. Policajtom, záchranným zložkám, úradníkom ale aj všetkým zamestnancom obchodu a služieb, ktorí zabezpečujú náš život a používajú ochranné prostriedky tak, aby chránili nás všetkých.

Pre rýchlejšie nájdenie potrebných čísiel na zamestnancov mestského úradu prikladáme linky na emailové adresy a telefónne kontakty jednotlivých oddelení:

Kontakty na MsÚ Šaľa

Hovorkyňa mesta Šaľa

Kancelária prednostky MsÚ

Útvar hlavného kontrolóra

Oddelenie ekonomiky a podnikania

Oddelenie správy majetku a zariadení mesta

Oddelenie organizačné a správne: 

Oddelenie stratégie a komunálnych činností: 

Stavebný úrad 

Referát právny a verejného obstarávania

Referát pre kultúru a šport

Referát informatiky

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku. 

Slovensko sa pripravuje na koronavírus
23
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie