Zlatica Gregorová Správy

K slovu sa dostali hrable a nožnice: Šaľa je po zime o čosi krajšia, FOTO

Zima sa pomaly končí a tak už sa obzeráme po svojom okolí, ako by sme ho čo najkrajšie dostali do formy. Majitelia záhrad už pracujú ostošesť.

Ilustračný obrázok k článku K slovu sa dostali hrable a nožnice: Šaľa je po zime o čosi krajšia, FOTO
3
Galéria

Prvé strihy drevín už viacerí Šaľania iste majú za sebou. Zostáva sa pomaly pustiť do ďalších skrášľovaní.

Upravené

Nielen doma, ale aj v meste či dedine je vítané, ak je zeleň upravená. Je dôležité, aby boli obzvlášť plochy na verejnosti dokonale vyčistené a kríky ostrihané. O to sa pravidelne starajú poverení pracovníci. Aj pred pár dňami vybehli do ulíc mesta, aby začali s úpravou centra.

„V týchto dňoch sa mesto pustilo do úpravy zelene pri Mestskom úrade v Šali. Kompletnou úpravou prešli trvalkové záhony a ostrihali sa okrasné trávy. Súčasťou týchto prác bolo aj odstránenie vyschnutých častí, ktoré na pohľad po zime nevykazovali príjemný dojem,“ objasnila nám Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa.

Výtlky aj lesopark

Už onedlho mesto začne aj s opravou výtlkov. V pláne je reparovanie desiatich ulíc, ktoré sa tento rok nebudú renovovať celoplošne. Podľa šalianskej hovorkyne plánujú postupne skrášľovať na jar celé mesto.

Revitalizačné práce by mohli pokračovať aj v šalianskom lesoparku. Mobiliár možno pribudne aj do areálu bývalého nemocničného parku.

Vo fotogalérii uvidíte zábery z údržby zelene v Šali.

Sledujte nás aj na Dnes24 a Facebooku a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií z celého Slovenska.

K slovu sa dostali hrable a nožnice: Zeleň v centre záujmu, FOTO
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie