Zlatica Gregorová Rôzne

Júlové tipy na oddych: Vychutnajte si zábavu v Šali i okolí

Horúce leto pokračuje vo svojom tradičnom tempe. Pracujúcim svitá nádej na oddych a tým ostatným zase možnosť využiť voľné chvíle s rodinou.

Ilustračný obrázok k článku Júlové tipy na oddych: Vychutnajte si zábavu v Šali i okolí
Foto: Zlatica Gregorová

Posledný júlový víkend bude patriť množstvu akcií, ktoré sa budú konať v Šali a jej okolí. Stačí si len poriadne preštudovať našu ponuku a vybrať to naj športu či kultúry.

KULTÚRA

Letné večery v Šali si môžete spestriť sledovaním filmov priamo pod hviezdami. Pracovníci Kina Šaľa nachystali paletu zaujímavých hitov, na ktoré sa iste oplatí vybehnúť.

LETO NA AMFÍKU

Hororový víkend

26. júl 2019, 21.30 hod., amfiteáter Šaľa

Mníška

Keď mladá mníška z kláštorného opátstva v Rumunsku spácha samovraždu, priamo z Vatikánu sú vyslaní kňaz a mladá novicka, aby túto udalosť prešetrili. Spoločne odkrývajú príšerné tajomstvo. Riskujú nielen svoje životy, ale aj vlastnú vieru a samotné duše, pretože čelia zlomyseľnej sile v podobe démonickej mníšky.

27.júl 2019, 21.30 hod.

Halloween

Jeho meno je Michael Myers, nosí bielu masku a v ruke nôž. Pokiaľ ho stretnete na Halloween, bude to asi posledný deň vášho života. Slávna hororová séria práve píše svoju poslednú kapitolu.

KULTÚRNE LETO V ŠALI

26.07.2019 19.00 hod., Renesančný kaštieľ Šaľa

Natalie a Martin Bies

Opäť pokračuje letná zábava v renesančnom kaštieli. Tentoraz si návštevníci môžu prísť vypočuť chytľavé svieže tóny soulu a flamenca v podaní klaviristky a gitaristu.

21.- 28. júl 2019, Močenok

XXVII. ročník GORAZDOV MOČENOK

Celonárodný festival kresťanského divadla pripravila Obec Močenok, OZ Krediv a Rímskokatolícky farský úrad. Na každý deň pripravili množstvo zaujímavých aktivít, ako sú tvorivé divadelné dielne, sväté omše, vystúpenia divadelných súborov či púte s posolstvom. Predstavia sa aj domáce i hosťujúce súbory. Nebude chýbať výstava bábkarov a filatelisti sa blysnú príležitostnou pečiatkou.

ŠPORT

27.07.2019 17.00 hod., Futbalový štadión Šaľa

Priaznivci futbalu sa môžu tešiť na priateľský zápas priamo na domácom trávniku. Nenechajte si ho ujsť.

  • Slovan Duslo Šaľa – Devínska Nová Ves

27. júl 2019 od 8.30 hod., pri žltom supermarkete v Šali

Cyklotour Šaľa 2019 – Bercajgel

Mládežnícky parlament Mesta Šaľa organizuje zaujímavé podujatie, do ktorého sa môžu zapojiť všetci milovníci aj obdivovatelia športu na dvoch kolesách. Súťaž má tri etapy, v rámci ktorých sa preveziete po násype cez Kráľovú nad Váhom, potom bude Memorial Ride a na záver si môžete urobiť veľký okruh okolo priehrady, cez most, do Veče a Šale. Šikovní cyklisti budú odmenení.

27. júl 2019 od 11.00 hod., Lángov dvor Trnovec nad Váhom

Westernové preteky

Obľúbené podujatie koničkárov sa začne už o niekoľko hodín. V jazdeckom areáli sa návštevníkom sa v súboji o Putovný pohár predstavia mladší aj dospeláci v disciplínach Barrel Race a Pole Bending. Na programe bude aj mnoho atrakcií ako napr. teepee stan pre deti či preliezky aj zábava s balónmi. PO vyhodnotení zaspieva country skupina Texas.

28.júl 2019, 17.30 hod., Trnovec nad Váhom

Futbalový zápas

Futbalový klub Dynamo Trnovec nad Váhom pozýva  priaznivcov trnoveckého futbalu na pohárový futbalový zápas CAMPRI CUP oblastného futbalového zväzu Nitra, ktorý sa uskutoční na miestnom štadióne Antona Keszeliho.

  • Trnovec nad Váhom – Chrenová

KINOTIPY KINA ŠAĽA

27.júl 2019, 20.00 hod.

Spolujazda (Stuber)

Stu je trochu neurotický vodič Uberu, ktorý chce za každú cenu čo najlepšie slúžiť svojím zákazníkom. Vic je drsný policajt, ktorý má v pláne chytiť nebezpečného zločinca. Keď sa ich cesty pretnú, začína šialená jazda, pri ktorej im bude neustále hroziť strata nielen zdravého rozumu ale občas aj života. Nesmelý vodič Uberu Stu (Kumail Nanjiani) túži po päťhviezdičkových hodnoteniach od svojich zákazníkov a tak sa snaží urobiť všetko pre ich maximálne pohodlie a úplnú spokojnosť. Od milého úsmevu, nekonečnej trpezlivosti až po cukríky zadarmo.

27.júl 2019, 18.00 hod.

Tajný život maznáčikov 2 (The Secret Life of Pets 2)

Réžia: Chris Renaud  •  Scenár: Brian Lynch

Teriér Max sa horko ťažko vyrovnal so skutočnosťou, že nie je jediným obľúbencom svojej paničky Katie, a už sú na obzore ďalšie nečakané zmeny. Najskôr sa k nim nasťahoval ten chlap. Potom Katie začala priberať a na nejaký čas odišla. Keď sa vrátila, priviezla so sebou nejaké malé dieťa. Keďže bolo totálne bezbranné a neschopné, začal ho Max na každom kroku strážiť a chrániť. Z neustálych starostí si vytvoril nervový tik, na ktorý veterinár Maxovi naordinoval pobyt na dedine. Veľká chyba! Pobyt v prírode znamená pre každé mestské zviera doslova peklo, spôsobované nepriateľskými dedinskými zvieratami Ani Maxovi kamaráti z prvého dielu nezažívajú najlepšie časy.

28.júl 2019, 20.00 hod.

Stará láska nehrdzavie (LONG SHOT)

Réžia: Jonathan Levine  •  Hrajú: Charlize Theron, Seth Rogen, Alexander Skarsgård, Andy Serkis, O'Shea Jackson Jr., June Diane Raphael, Randall Park, Ravi Patel, Tristan D. Lalla, Bob Odenkirk, Xiao Sun

Charlotte je múdra a talentovaná diplomatka, ktorá kandiduje za prezidentku. Fred je obyčajný novinár. Nespája ich nič, okrem toho, že Charlotte bola kedysi jeho opatrovateľkou a detskou láskou. Charlize Theron a Seth Rogen v romantickej komédii

28.júl 2019, 18. 00 hod.

Leví kráľ (The Lion King)

Walt Disney uvádza nové spracovanie legendárneho príbehu. Réžia: Jon Favreau  •  Hrajú: Donald Glover, Seth Rogen, James Earl Jones, Billy Eichner, Keegan-Michael Key, Chiwetel Ejiofor, Alfre Woodard, Florence Kasumba, Beyoncé, John Oliver, Eric André, John Kani, Shahadi Wright Joseph, JD McCrary, Amy Sedaris

Snímok Leví kráľ od štúdia Disney, sa odohráva v africké savane, kde sa narodil panovník všetkého živého. Malý leví princ Simba zbožňuje svojho otca, levieho kráľa Mufasu, a pripravuje sa na svoju budúcu vládu. Avšak nie všetci sa z malého Simby radujú. Mufasov brat Scar, pôvodný následník trónu, spriada svoje vlastné, temné plány. Súboj o leviu skalu skončí Simbovým vyhnanstvom. Za pomoci dvoch nových priateľov musí Simba dospieť a stať sa tím, kým je mu súdené byť.

Vstupné: 5€

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie