Zlatica Gregorová Samospráva

Jozef Belický rokoval o obchvate: Slovenská správa ciest už žiada povolenie

Šaľanov azda najviac zaujíma, ako to vyzerá so začatím prác. Po rokovaniach, protestoch a ministerských návštevách sa kolesá príprav rozbehli.

Ilustračný obrázok k článku Jozef Belický rokoval o obchvate: Slovenská správa ciest už žiada povolenie
16
Galéria

K rozbehnutiu prípravných prác k obchvatu prispel aj katastrofický stav dopravy v Šali. Výsledky zo sčítania dopravy, ktoré vlani vykonávali pracovníci mestského úradu, potvrdia akútnu potrebu výstavby obchvatu mesta. Nášmu portálu to počas sčítania povedal dopravný inžinier Tibor Schlosser. Tento odborník zastrešuje prípravu Dopravného generelu mesta Šaľa.

Prípravné práce

Pre prehustenie premávky najmä kamiónovou dopravou je extrémne zaťažovaný most. To všetko znižuje komfort vodičov aj ostatných účastníkov cestnej premávky, ktorí sa v zápchach ocitajú denne. Prípravné práce k výstavbe obchvatu sa už začali. Rozbehla ich Slovenská správa ciest.

Okrem Šale sa budúce dielo dotkne aj Kráľovej nad Váhom, Dlhej nad Váhom a Trnovca nad Váhom. Aby sa vôbec mohli začať stavebné práce, vopred bolo potrebné všetko administratívne vysporiadať. S výstavbou obchvatu má dôjsť v tomto roku a ukončiť by ju SSC mala v roku 2021.

Nedávno sa delegácia zo šalianskej radnice vybrala zisťovať, ako to s prípravou na výstavbu vyzerá. Primátor Šale Jozef Belický sa pred pár dňami stretol s generálnym riaditeľom Slovenskej správy ciest a dozvedel sa pozitívne správy. "Počas druhej polovice januára 2019 prebehlo rokovanie na pôde Slovenskej správy ciest so zástupcami nášho mesta. Generálneho riaditeľa Romana Žemberu navštívil primátor Šale Jozef Belický so svojou zástupkyňou Danicou Lehockou. Cieľom stretnutia bolo zistiť detaily o tom, v akom stave je výstavba obchvatu mesta Šaľa,“ vysvetlila hovorkyňa Mesta Šaľa Erika Kollerová.

Míľovými krokmi

Podľa ďalších slov Eriky Kollerovej je aktuálne podaná žiadosť o vydanie stavebného povolenia. To, že ľady ohľadom výstavby obchvatu mesta Šaľa sa pohli, potvrdzujú i slová primátora Jozefa Belického: „Tešíme sa, že prípravy na realizáciu obchvatu napredujú míľovými krokmi. Naša snaha – spoločné úsilie vedenia mesta i obyvateľov prináša svoje výsledky,“ hovorí s nadšením primátor.

Ponúkame vám FOTOGALÉRIU zo sčítania dopravy v Šali v roku 2018.

Foto: ilustračné

FOTO, V Šali sčítali dopravu, cez most prejde denne vyše 20 000 áut!
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie