Ilustračný obrázok k článku Jozef Belický o riadení Šale počas pandémie: Mnohí ľudia ukázali svoju lepšiu tvár
Zdroj: Mesto Šaľa

Jozef Belický o riadení Šale počas pandémie: Mnohí ľudia ukázali svoju lepšiu tvár

Od komunálnych volieb prešli už tri roky. Rovno dva z nich boli poznačené pandémiou. Ako zhodnotil situáciu v meste primátor Šale?

Rôzne
Rôzne

Jozef Belický o riadení Šale počas pandémie: Mnohí ľudia ukázali svoju lepšiu tvár

Od komunálnych volieb prešli už tri roky. Rovno dva z nich boli poznačené pandémiou. Ako zhodnotil situáciu v meste primátor Šale?

Ilustračný obrázok k článku Jozef Belický o riadení Šale počas pandémie: Mnohí ľudia ukázali svoju lepšiu tvár
Zdroj: Mesto Šaľa

Priniesla pandémia aj niečo pozitívne?

Pandémia priniesla aj pozitívne veci, pretože mnohí ľudia ukázali aj svoju lepšiu tvár. Mali sme tu na začiatku roka zavedenú rubriku s názvom klobúk dolu, ktorá označovala podnikateľov a ľudí, ktorí napomohli v boji proti pandémii úplne nezištne. Nevieme sa im dostatočne poďakovať za to, že v čase, keď nebolo ničoho, doniesli nám ochranné pomôcky, čistiace prostriedky. Boli neskutočne ústretoví k nám vždy, keď sme niečo potrebovali.

Budeme sa snažiť oplatiť im to v čase, keď budú „ako Fénix vstávať z popola“.

Máte za sebou ďalšie 3 roky pôsobenia na poste primátora, ak sa obzriete späť, ako by ste zhodnotili vaše pôsobenie vo funkcii? Stihli ste zrealizovať všetky plány, očakávania, s ktorými ste išli do volieb?

Objektívne musím priznať, že všetko som nestihol, čo som chcel. Z toho, čo predchádzalo tomuto volebnému obdobiu a čo som sľúbil, je zjavné, že sa podarí dokončiť rekonštrukciu kultúrneho domu. Je to veľmi náročný proces. Aj do toho vplýva pandémia, zvyšovanie cien materiálov, energií. Všetko má zásadný vplyv na celý ten proces rekonštrukcie, ktorý sa deje práve počas pandémie. Ale tento plán splníme. Podarilo sa nám veľmi masívne opraviť miestne komunikácie. Opravili sme okolo 20 ciest, ktoré to už potrebovali. Občania to vítajú.

A čo kúpalisko a zimný štadión?

Čo sa týka relaxačnej zóny v areáli bývalého kúpaliska – tam sme pokročili aspoň tak, že dnes je jasné, že kúpalisko bude zrealizované. Potrebujeme rokovať s investorom o projektových dokumentáciách. Budúci rok by sa mal začať povoľovací proces pre realizáciu diela. Investor si už objednal projektovú dokumentáciu, tá sa už kreslí v architektonickej kancelárii. Vidíme, že ide to, ale pomalšie. Znovu na to vplýva aktuálna situácia. Nevieme sa stretnúť, normálne rokovanie urobiť, lebo sú obmedzené počty osôb na takých stretnutiach. Ide to pomalšie, ale hýbe sa to.

Taktiež sme rozbehli proces so zimným štadiónom. Ten prvý variant, ktorý bol nádejný, ten nevyšiel pre nesúlad ekonomických požiadaviek a možností mesta. Ale máme spracovaný druhý variant, ktorý by mohol vyjsť. Teraz sú možnosti – štát celkom podporuje šport. To sú veci, ktoré som prisľúbil, ale okrem toho sme tu zabezpečili tisíce iných vecí. Rok a pol sme sa museli sústrediť na niečo úplne iné.

Rok a pol tu žijeme s pandémiou každý deň. Všetko treba riešiť, prijímať opatrenia, zabezpečovať materiál – čo sa týka niekoľkých kôl testovania, zabezpečovali sme testovanie materiálne, personálne, organizačne. Sústavne sme museli prijímať opatrenia v oblasti školstva, kultúry, aby sme ochránili obyvateľov pred pandémiou. Jednoducho vykonať tisíce malých úkonov, ktoré si nikto nevšimne, ale my sa s tým musíme zaoberať.

Pripravujeme pre Vás ďalšiu časť rozhovoru, v ktorej sa okrem iného dozviete, aké projekty sa mestu podarilo zrealizovať, aké sú ďalšie plány a čo najviac sklamalo súčasného primátora.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín