Peter Štrbo Futbal

III.liga: Šaľa po výbornom výkone zdolala trnavské béčko

Skvelý výkon! Chemici prerušili nelichotivú sériu dvoch zápasov bez streleného gólu a na domácom trávniku si v kvalitnom zápase zaslúžene poradili s béčkom Spartaka Trnava 4:1. Góly padali až v druhom polčase, dvojgólovými strelcami boli útočníci Koš

Duslo nastúpilo proti Spartaku „B“ v mierne pozmenenej zostave. Po neuspokojivých výsledkoch dostali príležitosť stredovej formácii uzdravený Lalák a zimná posila Charizopulos, Lancz a Gajdoš sa tentoraz ocitli na lavičke. Medzi tri žrde sa opäť postavil Marián Valenský, nakoľko Dušan Kolmokov už viac ako dva týždne absentuje pre zdravotné problémy. Choroba zase posadila na tribúnu Jakubjaka. V trnavskom drese sa predstavili aj skúsení corgoňligoví hráči Tomaček a Bicák.

V úvode stretnutia sa obe družstvá oťukávali, Šaľa však postupne preberala iniciatívu. V 10.minúte priťukol Košút vo veľkom vápne Lalákovi, ale jeho pokus o obstrelenie nemal gólové parametre. O desať minút sa Čurgali pri rohovej zástavke pekne zbavil protihráča, prihral Tomišovi, ktorý okamžite posielal loptu na Košúta striehnuceho v malom vápne, jeho volej však smeroval nad hornú žrď trnavskej brány. Rušné chvíle prišli po polhodine hry, najskôr Tomaček pohrozil z priameho kopu. V 32.minúte mal obrovskú príležitosť po Košútovej prihrávke Glenda, strela záložníka skončila len na bočnej sieti. Aktívny Košút o niekoľko minút z diaľky vyprášil rukavice brankára Rusova, Trnava hrozila najmä zo štandardných situácií. Tesne pred odchodom do šatní sa chytal za hlavu opäť Košút, keď sa po rýchlom vyvezení lopty Lalákom a prihrávke Čurgaliho ocitol zoči-voči brankárovi Trnavy, no jeho pokus o obstrel bol veľmi nepresný.

Čo nevyšlo v prvom polčase, podarilo sa úvode druhého, Čurgali kolmicou vysunul Košúta a ten s prehľadom otvoril skóre stretnutia. Béčko Trnavy však odpovedalo už šesť minút. Nevinne vyzerajúca akcia sa rýchlo zmenila na gólovú, keď Schranz poľahky obišiel Mujkoša a jeho strela trafila chrbát Áča tak nešťastne, že skončila až za bezmocným gólmanom Valenským. Hostia sa ale z vyrovnania dlho netešili. Šaľa okamžite po inkasovanom góle rozohrala rýchlu kolmú akciu, Lalákovú prihrávku priťukol Charizopulos Čurgalimu, ten z jednej poslal Košútovi loptu do voľného priestoru a kanonier domácich sa z podobnej situácie, ako pri jeho prvom góle opäť nemýlil, Duslo viedlo 2:1. Od tohto momentu chemici na trávniku dominovali, Tomišovu parádnu ďalekonosnú strelu Rusov len s problémami vyškriabal na roh.

Domáci sa však museli mať stále na pozore, nakoľko sa kvalitný súper snažil využiť každé zaváhanie Šale, v koncovke však boli nepresní Tomaček i Schranz. Definitívne rozuzlenie priniesla záverečná desaťminútovka a hrúbky trnavskej obrany. V 85. minúte vykopával päťku Valenský, na jeho dlhočizný výkop stopéri Trnavy nedokázali reagovať a Čurgali nekompromisným volejom zmrazil nádeje Spartaka na akýkoľvek bodový zisk v zápase. Už o necelé dve minúty rovnaký hráč pečatil na konečných 4:1, keď po priamom kope Tomiša vyrážal brankár Rusov len pred seba a číhajúci Čurgali bez problémov dopravil loptu do siete.

[size=14]FK Slovan Duslo Šaľa – Spartak Trnava „B“ 4:1 (0:0)[/size] góly: 54. a 62. Košút, 85. a 87. Čurgali – 60. Schranz

Duslo: Valenský – Mihálik, Mujkoš, Áč, Ďatko – Tomiš, Lalák (90.Lancz), Charizopulos, Glenda – Košút (Gajdoš), Čurgali (89.Takács)

Spartak „B“: Rusov – Rehák (77. M. Bališ), Banovič, Švec, Krcho – Richnák (55. min. Derras Samy), Mikinič, Zvolenský, Schranz – Bicák, Tomaček

Vo videu si pozrite gólové situácie a rozhovory s trénermi[/co­lor][/size]

(ospravedlňujeme sa, z technický príčin vo videu chýba prvý gól Šale z kopačky Košúta)

Výsledky 22. kola:

//Nitra jun. – Vrbové 1:2 Moravany n/V – Nové Zámky 4:0 Sereď – Vráble 0:0 Šamorín – Slovan jun. 2:0 Nemšová – Pezinok 1:1 Dunajská Lužná – Nové Mesto n/V 2:1 // podrobnosti pripravujeme… [blockquote] Foto: Milan Pospiš Súvisiace články: [link=http://www­.sala24.sk/clan­ky?extend.131826_I­II-liga:-Najde-Duslo-stratenu-strelecku-musku-proti-Trnave?]III.liga: Nájde Duslo stratenú streleckú mušku proti Trnave?[/link][/bloc­kquote]