Peter Štrbo Futbal

III.liga: Moravany zo Šale so štvorgólovým prídelom

Šalianski futbalisti spečatili svoj postup do druhej ligy už tri kolá pred koncom, posledný duel ročníka proti Moravanom si tak náležite vychutnali a zvíťazili hladko 4:0. Hokejisti sa po striebre vozili v otvorenom autobuse, hráči Šale sa nenechali

Už v 6. minúte Šaľa viedla po presnej koncovke Čurgaliho 1:0. Útočník domácich sedem minút po otváracom góle zvyšoval už na 2:0, keď po dobrej prihrávke Gajdoša obišiel aj brankára hostí a bez problémov poslal loptu medzi tri žrde. Ani intenzívny dážď neuberal futbalistom Šale na pohode a po prestávke Košút prudkou hlavičkou od brvna upravoval na 3:0. Hostia niekoľkokrát ohrozili bránu Dusla, no spoľahlivý gólman Valenský bol vždy na mieste. V 81. minúte presne hlavičkoval Oskar Lancz a spečatil suverénne víťazstvo budúcoročného druholigistu 4:0. Po záverečnom hvizde vypukli na štadióne pri Váhu postupové oslavy, zväzoví predstavitelia odovzdali šalianskemu kolektívu trofej za víťazstvo v III. lige a chemici sa spolu s víťazným pohárom povozili na multikáre.

[size=14]FK Slovan Duslo Šaľa – OTJ Moravany 4:0 (2:0)[/size] Góly: 6. a 14. Čurgali; 53. Košút, 81. Lancz

DUSLO: Valenský – Konopásek, Áč, Mujkoš, Kružlík – Jakubjak, Charizopulos (72. Lancz), E. Gajdoš, Glenda – Košút (72. Prúčny), Čurgali (72. Takács)

OTJ: M. Kúdela – Glos, Dzurilla, J. Vajda, T. Varga – J. Kirka (57. min. Benko), Zubka, V. Ďuriš, Sečány – Klačman, Jukič (69. min. M. Verchola). Tréner: J. Kravárik.

Výsledky 29. kola:

//OFK Dunajská Lužná – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:2 (0:1) FK Slovan Nemšová – FC Nitra juniori 3:2 (0:0) Spartak Trnava „B“ – MFK Vrbové 2:4 (2:2) AFC Nové Mesto nad Váhom – Spartak Vráble 2:1 (1:1) Topvar Topoľčany – FK Sereď 1:2 (1:1) PŠC Pezinok – ŠK Slovan Bratislava juniori 2:1 (0:1) // Fotogaléria: Milan Pospiš Súvisiace články: [link=http://www­.sala24.sk/clan­ky?extend.134845_Fan­tazia!-Sala-po-roku-spat-v-druhej-lige!]FANTÁZIA! Šaľa po roku späť v druhej lige![/link] [link=http://www­.sala24.sk/clan­ky?extend.135322_Lan­cz-po-postupe-do-druhej-ligy:-Posledny-krok-je-najtazsi!]Lancz po postupe do druhej ligy: Posledný krok je najťažší![/link]