Peter Marienka Futbal

II. liga: Prekvapenie v Ružinej, Šaľa u posledného nezískala ani bod!

Duslo opäť bez bodov! Futbalisti Šale po domácom zaváhaní s Dubnicou nezvládli ani duel na pôde beznádejne posledného celku druholigového pelotónu a Ružinej podľahli jednoznačne 0:3.

Ilustračný obrázok k článku II. liga: Prekvapenie v Ružinej, Šaľa u posledného nezískala ani bod!

Od úvodu mali miernu prevahu domáci, len bez streleckého zakončenia. Naopak hostia z ojedinelej akcie mali možnosť otvoriť skóre stretnutia, keď v 19. min Szabó tesne minul Michalíkovu bránu. Následne na opačnej strane z 20-tich metrov Chromek prestrelil Kolmokovovu bránu. Na konci prvej polhodiny hry sa zrodila veľmi pekná kombinačná akcia Baníka. Loptu si vymenili Marko s Chromekom, ktorý vysunul do čistej šance Boháčika, ale ten len pálil do brankára hostí. Akcia však neskončila, lebo odrazenú loptu poslal do siete Ferenc 1:0. Do konca prvého polčasu mal možnosť Boháčik, ale vyprášil len rukavice Kolmokova.

V druhom polčase vybehli hráči Šale na domácich agresívnejšie, hladní po víťazstve, ale domáci hrali jeden zo svojich najlepších zápasov v 2. lige. Hneď v úvode mohol zvýšiť vedenie domácich Blaščík, ale z malého vápna nedal. Na opačnej strane Gešnábel zbrklo zakončil vedľa. Po hodine hry šance Blačšíka a priame kopy Kamendyho s Urbánekom zostali nevyužité. V 71. min. domáci lodivod poslal na ihrisko Kuráka, ktorý sa mu o dve minúty neskôr poďakoval druhým gólom, keď poslal do siete loptu po rohu Urbánka a predĺžení Blačšíka 2:0. Na 3:0 trafil v 78. minúte z priameho kopu z uhla Urbánek. Ďalší gól mohol pridať Chromek, ale jeho priamy kop Kolmokov vytiahol zo šibenice. V závere stretnutia mal možnosť zmeniť skóre stredopoliar hostí Charizopulos, ale Michalík, na dvakrát jeho pokus bravúrne zneškodnil.

FK Baník Ružiná – FK Slovan Duslo Šaľa 3:0 (1:0)

góly: 29. Ferenc, 73. Kurák, 78. Urbánek
ŽK: 56. Gešnábel, 66. Ďatko (obaja Šaľa), rozhodovali: Smolák – Kubačka, Špivák, 220 divákov

Baník: Michalík – Urbánek, Štajer, Hladík, Ferenc (89. Karásek) – Marko (70. Kurák), Strelka, Chromek, Kamendy – Boháčik, Blaščík (82. Krško)

Duslo: Kolmokov – Ďatko, Mihálik (37. Gešnábel), Mujkoš, Konopásek – Tomiš, Rehák, Charizopulos, Glenda (63. Lalák) – Čurgali, Szabó (63. Kružlík)

Vladimír Rusnák (tréner Baník Ružiná): „Na súpera sme zvolili taktiku, že budeme vyčkávať viacej zo zadu. Čakať na nejakú chybu. Dnes sme zahrali vysoko disciplinovane. Dali sme tri góly, mali sme šance. Super mal len jednu šancu aj to až v 83. minúte. Dnes musím vysloviť veľkú spokojnosť, lebo to, čo sa pred zápasom povedalo, sme dodržali celý zápas.“

Dušan Liba (tréner Duslo Šaľa): „Podali sme slabý výkon. Rozpadla sa nám obrana, lebo sme mali zranených hráčov, ale to nás neospravedlňuje. Čo ma najviac prekvapilo, že sme boli na druholigovom zápase, ale cítili sme sa ako na dedinskom zápase. Rozhodca domácim pomáhal ako mohol, ale to nie je výhovorka.„