Ich tvrdá práca priniesla ovocie: V Šali oceňovali najlepších športovcov, FOTO
Šaľa spoznala najlepších športovcov za uplynulý rok. Na Mestskom úrade sa konalo vyhlásenie najúspešnejších športovcov, trénerov a zaslúžilých funkcionárov okresu a mesta Šaľa za rok 2020.
„V minulom roku vinou rôznych obmedzení a nariadení vyplývajúcich z rozmachu pandémie koronavírusu COVID-19 sa nekonali viaceré významné športové podujatia doma, ale ani v zahraničí. Verím tomu, že rok 2021 bude bohatý na významné medzinárodné a domáce športové podujatia a že ich úspešnými účastníkmi budú aj reprezentanti telovýchovných jednôt a klubov z nášho mesta a okresu Šaľa, k čomu im želám najmä veľa zdravia, pohody a samozrejme veľa športových úspechov,“ povedal pre mestský web primátor Šale Jozef Belický.
Ocenenia sa udeľovali v 7. kategóriách: Dospelí a juniori – kolektívy (6 kolektívov), Dospelí a juniori – jednotlivci (10 jednotlivcov), Mládež – kolektívy (11 kolektívov), Mládež – jednotlivci (17 jednotlivcov), Tréneri (7 trénerov), Funkcionári (5 funkcionárov) a Osobitné ocenenie (5 ocenení).
„S úspešnými výsledkami na slovenskej športovej scéne sa v roku 2020 predstavili regionálni zástupcovia vo viacerých športových odvetviach. Trofeje športovcom slávnostne odovzdal primátor Šale Jozef Belický, viceprimátorka Šale Danica Lehocká, predseda Komisie mládeže a športu pri MsZ v Šali Peter Szalay, podpredseda OATJK Šaľa Ľudovít Kováč a člen výkonného výboru OATJK Šaľa Jozef Sýkora," informuje vedenie mesta.
Zoznam ocenených:
DOSPELÍ A JUNIORI – KOLEKTÍVY
1. družstvo žien – hádzaná HK Slovan Duslo ŠAĽA
Kolektívy na ďalších miestach bez určenia poradia:
- seniorské družstvo – voltíž TJ Slávia SOUP ŠAĽA
- stolnotenisový oddiel STO TRNOVEC n/V
- seniorské družstvo – petang KPP Svätopluk ŠAĽA
- družstvo žien – športová streľba Športovo strelecký klub
- družstvo nevidiacich a zrakovo postihnutých – kolky TJ Slovan Duslo ŠAĽA
DOSPELÍ A JUNIORI – JEDNOTLIVCI
1. Erik TÓTH – naturálna kulturistika THE Gym ŠAĽA
Jednotlivci na ďalších miestach bez určenia poradia:
- Olívia ŠČÍPOVÁ – hádzaná HK Slovan Duslo ŠAĽA
- Koloman TÓTH – naturálna kulturistika obec NEDED
- Lea HAKSZER – voltíž TJ Slávia SOUP ŠAĽA
- Thomas HUČKO – futbal FK Slovan Duslo ŠAĽA
- Natália NÉMETHOVÁ – hádzaná HK Slovan Duslo ŠAĽA
- Štefan AMBRUS – futbal FC NEDED
- Zuzana HRAŠKOVÁ – plutvové plávanie KVŠ Barakuda ŠAĽA
- Karol HLAVATÝ – športové aktivity Mesto ŠAĽA
- Daniel KOVÁČ – ľahká atletika Mesto ŠAĽA
MLÁDEŽ – KOLEKTÍVY
1. kolektív mládeže – plutvové plávanie KVŠ Barakuda ŠAĽA
Kolektívy na ďalších miestach bez určenia poradia:
- mužstvo žiakov U 13 – futbal FK Slovan Duslo ŠAĽA
- družstvo staršie žiačky – hádzaná HK Slovan Duslo ŠAĽA
- mužstvo mladší žiaci U 13 – futbal FK MOČENOK
- družstvo žiačok – hádzaná Gymnázium J. Fándlyho ŠAĽA
- mužstvo prípravka U 11 – futbal FK Slovan Duslo ŠAĽA
- detská skupina – voltíž Lángov dvor TRNOVEC n/V
- mužstvo prípravka U 9 – futbal FK Slovan Duslo ŠAĽA
- mužstvo dorastu – futbal KFC HORNÁ KRÁĽOVÁ
- družstvo mladšie žiačky – hádzaná HK Slovan Duslo ŠAĽA
- mužstvo prípravka U 9 – futbal FK MOČENOK
Aktuálne zo Slovenska
MLÁDEŽ – JEDNOTLIVCI
1. Sára SUBA – plutvové plávanie Mesto ŠAĽA
Jednotlivci na ďalších miestach bez určenia poradia:
- Katarína NAGYOVÁ – voltíž TJ Slávia SOUP ŠAĽA
- Peter PORUBSKÝ – športová streľba Športovo strelecký klub ŠAĽA
- Lea KMEŤKOVÁ – rýchlostné korčuľovanie LUIGINO.sk ŠAĽA
- Jakub URBÁN – ľahká atletika TJ Slovan Duslo ŠAĽA
- Ema DUDONOVÁ – voltíž JK Lángov dvor TRNOVEC n/V
- Benjamín BARCZI – plutvové plávanie KVŠ Barakuda ŠAĽA
- Sára NITONOVÁ + Mia SPISZAKOVÁ – voltíž TJ Slávia SOUP ŠAĽA
- Lukáš TAKÁCS – rýchlostné korčuľovanie LUIGINO.sk ŠAĽA
- Petra KISSOVÁ – plutvové plávanie KVŠ Barakuda ŠAĽA
- Dávid POLÁČEK – ľahká atletika TJ Slovan Duslo ŠAĽA
- Lea TOMÁŠKOVÁ – športová streľba Športovo strelecký klub ŠAĽA
- Jakub KOZMER – plutvové plávanie KVŠ Barakuda ŠAĽA
- Adam SÚDOR – rýchlostné korčuľovanie LUIGINO.sk ŠAĽA
- Alexandra SLIŠKOVÁ – plutvové plávanie KVŠ Barakuda ŠAĽA
- Andrej Ján TAKÁČ – westernové jazdenie OATJK ŠAĽA
TRÉNERI
- Štefan BERTIČ – futbal FK Slovan Duslo ŠAĽA
- Marián BELÁK – rýchlostné korčuľovanie LUIGINO.sk ŠAĽA
- Laura LENČÉŠOVÁ – voltíž JK Lángov dvor TRNOVEC n/V
- Daniel ČIERNIK – futbal FK MOČENOK
- Ľudmila BOLTENKOVÁ – hádzaná HK Slovan Duslo ŠAĽA
- Norbert SZIKORA – futbal FK Dynamo TRNOVEC n/V
- Beáta TÓTHOVÁ – voltíž TJ Slávia SOUP ŠAĽA
FUNKCIONÁRI
- Tibor LENCSÉS – futbal KFC HORNÁ KRÁĽOVÁ
- Miroslav VICENA – futbal (in memoriam) FK VEČA
- Katarína RÁCZOVÁ – futbal FK Slovan Duslo ŠAĽA
- Koloman GYORI – futbal FC NEDED
- Lukáš LUKNÁR – voltíž TJ Slávia SOUP ŠAĽA
OSOBITNÉ OCENENIA
- Karol ŠEVĆÍK – futbal (in memoriam) Mesto ŠAĽA
- Július VESELKA – kolky TJ Slovan Duslo ŠAĽA
- František LIPTAI – športová streľba Športovo strelecký klub ŠAĽA
- Jozef KUKAN – stolný tenis (in memoriam) STO TRNOVEC n/V
- rodina ŠEVČÍKOVA – futbal Mesto ŠAĽA
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.