Zlatica Gregorová Iné športy

Hráči stolného futbalu sú aj v Šali: Čaká ich začiatok sezóny

V Šali sa podarilo znovuoživiť športový klub stolného futbalu. Športovci s loptou stoja s hokejistami na popredných priečkach v obľúbenosti.

Ilustračný obrázok k článku Hráči stolného futbalu sú aj v Šali: Čaká ich začiatok sezóny
Zdroj: TASR

Svojich priaznivcov mužského alebo ženského pokolenia niekedy výsledkami tešia, občas sú na pokraji ich pozornosti. V každom prípade ide o šport a snaha o čo najlepšie výsledky, či reprezentáciu obce, mesta, krajiny. Stolní futbalisti zo Šale nedávno svoju činnosť už aj zoficiálnili.

Oficiálne zaregistrovaní

Možno ste netušili, že na Slovensku existuje aj Foosballová únia Slovenska. Pôsobí ako nezisková organizácia a podporuje rôzne športové aktivity. Jej členovia sa zúčastňujú regionálnych aj medzinárodných podujatí. O tom, že šalianski stolní futbalisti už oficiálne patria medzi ostatné kluby na Slovensku a sú tomu veľmi radi, prezrádzajú aj slová predsedu šalianskeho klubu, Petra Hrebíka: „Náš foosballový klub Šaľa je v poradí jedenásty registrovaný klub na Slovensku a spadá pod FUS. Oficiálne nás zaregistrovali pred dvoma týždňami.“

Nápad založiť klub stolného futbalu skrsol v predstavách Petra Hrebíka. Pred mnohými rokmi tu kedysi podobný klub fungoval, avšak ukončil svoju činnosť.

„Asi v roku 2015 mi napadlo zorganizovať aspoň štvrťročné turnaje. Zahrali sme si veľkonočný, vianočný turnaj a neskôr nás oslovili priamo zo zväzu, či by sme predsa len nechceli pôsobiť na profesionálnej úrovni,“ konštatuje predseda Peter Hrebík. Ľuďom z Foosballovej únie Slovenska totiž neuniklo, s akou láskou a odhodlaním sa snaží o to, aby tento šport v Šali predsa len úplne nezanikol. Ponúkli im teda riadne členstvo vo FUS, ktoré s radosťou prijali.

Sezóna začne v októbri

Už podľa názvu stolný futbal je zrejmé, že sa hrá na stole a ten je podstatnou súčasťou hry. Onedlho šalianskym stolným futbalistom pribudnú dva nové, určené na profesionálnu hru, od FUS – u. Práve teraz stoja pred otvorením sezóny. Podľa slov predsedu klubu, tá sa hráčom začína desiateho októbra. Ešte koncom septembra, 30. sa však uskutoční predsezónny, úvodný turnaj CUP – losovaných dvojíc. Pôjde o hru systémom – každého s každým. O žrebovanie sa postará softvér, ktorý spravodlivo zosumarizuje jednotlivé dvojice. Hráči sa budú snažiť postúpiť čo najvyššie v tabuľkovom hodnotení.

V októbri uskutočnia aj Rosengart Ligu dvojíc. Víťazi z nej postúpia na Majstrovstvá Slovenska ROSENGART ligy 2018. Ak chcete patriť do tímu, precestovať Slovensko a reprezentovať i svoje mesto, kontaktujte šaliansky foosbalový klub.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie