Zlatica Gregorová Hádzaná

Hráči HKM Šaľa vyhrali nad Novými Zámkami: V nadstavbe obsadili 3. priečku, VIDEO

Nadstavba Slovnaft Handball extraligy mužov 2018/2019 mala na programe stretnutia posledného kola. Šaľania pôjdu do play-off z tretieho miesta.

Zdroj: YouTube.com

Začiatok zápasu sa podľa Slovenského zväzu hádzanej vydaril hosťom, ktorí skórovali do 40. sek. Šance im vzápätí vyfúkli hráči HKM Šaľa a duel sa otočil v ich prospech. V 15. min. duelu, ktorý odohrali 3. apríla 2019, svietilo na našom konte už 15 gólov. Šaľania s ďalšími 4 premenenými šancami do siete súpera odchádzali do šatní s pekným náskokom. Druhá časť zápasu priniesla opäť rýchle akcie. V 5. minúte zápasu naši hráči zvýšili na 20:19. Ďalšie minúty už patrili prevažne hráčom HKM Šaľa, ktorý sa víťazstvom dostal na 3. priečku.

A-skupina (o 1. – 6. miesto) – 10. kolo

HKM Šaľa – MHC Štart Nové Zámky 40:28 (19:15)

Najviac gólov dali: Meľnyk 7, Michniewicz 6, Krokavec, Tymoščuk a Fodorean po 4 – Tschur 6/1, M. Kocák a G. Vadkerti po 4

Pokutové hody: 2/2 – 1/1

Bilancia vylúčení: 2 – 3

Rozhodovali: Klimko a Balogh

Zápas sledovalo 300 divákov.

Hádzanárom HKM Šaľa k víťazstvu pomohli šikovné akcie a vytrvalosť. Bonusom bola iste aj podpora domáceho publika v Mestskej športovej hale. Pozrite si poradie v tabuľke nadstavby A-skupiny.