Zlatica Gregorová Rôzne

Horúce leto pokračuje aj cez víkend: Ako si ho spríjemnite v Šali a okolí?

August je v plnom prúde a ani v najbližšie dni sa neubránime tropickým teplotám. Stačí vybehnúť k Váhu alebo sa zúčastniť príjemného podujatia.

Ilustračný obrázok k článku Horúce leto pokračuje aj cez víkend: Ako si ho spríjemnite v Šali a okolí?
Zdroj: TASR

Letné podvečery sú ako stvorené na návštevu zaujímavých podujatí. V Šali a okolí si môžete vybrať z kultúry aj športu.

KULTÚRA

10.-12. august 2019, Trnovec nad Váhom

HODY

V susednej dedine sa už o pár hodín rozprúdi tradičná spoločenská udalosť.Jej úvodným podujatím bude hodová zábava. Zájsť na ňu môžete už 10. augusta priamo na nádvorie Miestneho kultúrneho strediska. O 20.00 hod. sa začne tancovačka aj so skupinou TOP. Počas nasledujúcich dvoch dní 11. a 12. augusta 2019 budú na programe obľúbené hody. Nebudú chýbať rôzne atrakcie pre deti i mládež.

PREMIETANIE NA AMFÍKU

Pracovníci Mestského kultúrneho strediska a Kina Šaľa pripravili ďalšie zaujímavé filmy. Tentoraz budú venované všetkým ženám. Počas dvoch dní uvidíte filmy z romantického žánru, pri ktorých si budete môcť príjemne oddýchnuť.

9.august 2019, 21.00 hod., amfiteáter Šaľa

Víkend pre ženy

Po čom ženy túžia

10. august 2019, 21.00 hod., amfiteáter Šaľa

Zrodila sa hviezda

KULTÚRNE LETO V ŠALI

9. august 2019, 19.00 hod.

Hudobná skupina Weekend

V príjemnom prostredí renesančného kaštieľa sa publiku predstaví country skupina so svojimi chytľavými piesňami.

ŠPORT

10. august 2019, 10.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz

Základná časť 

  • FK Slovan Duslo Šaľa B – MŠK Hurbanovo

10. august 2019, 12.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

 Západoslovenský futbalový zväz

 III. liga MŽ U13 – sk. JV ZsFZ 

  • FK Slovan Duslo Šaľa B – MŠK Hurbanovo

11. august 2019, 10.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz 

 III. liga U19 ZsFZ 

  • FK Slovan Duslo Šaľa – TJ Horné Saliby a TJ Družstevník Dolné Saliby

11. august 2019, 12.30 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

 Západoslovenský futbalový zväz 

 III. liga U17 ZsFZ

  • FK Slovan Duslo Šaľa – TJ Horné Saliby a TJ Družstevník Dolné Saliby

KINOTIPY KINA ŠAĽA

10. august 2019, 20.00 hod.

Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw (Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw)

Hrajú: Dwayne Johnson, Jason Statham, Vanessa Kirby, Idris Elba, Eiza González, Eddie Marsan, Joe Anoa'i, Teresa Mahoney, Stephanie Vogt, Eliana Sua, Amar Adatia, Daniel Eghan, Antonio Mancino, Stella Stocker  •  Réžia: David Leitch  •  Scenár: Chris M­organ

Keď sa títo dvaja postavili prvýkrát tvárou v tvár vo filme Rýchlo a zbesilo 7, bola z toho nenávisť na prvý pohľad. Predĺžená ruka spravodlivosti Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a zbehnutý agent britskej tajnej služby Deckard Shaw (Jason Statham) boli proti svojej vôli nakoniec donútení spolupracovať a napriek nekonečnej averzii sa im to celkom podarilo. Aj preto by ich nemalo zaskočiť, že dostali spoločnú zákazku, nájsť a zneškodniť tajnú britskú agentku, ktorá údajne zbehla do nepriateľského tábora. Shaw má v tejto operácii celkom jasnú motiváciu, pretože ich spoločným cieľom je jeho mladšia sestra Hattie (Vanessa Kirby).

10.-11. august 2019, 18.00 hod.

Toy Story 4: Príbeh hračiek (Toy Story 4)

Réžia: Josh Cooley  •  Hrajú: Tom Hanks, Patricia Arquette, Tim Allen, Joan Cusack, Laurie Metcalf, Annie Potts, Bonnie Hunt, John Ratzenberger, Wallace Shawn, Jodi Benson, Don Rickles, Blake Clark, Alec Medlock, Fred Tatasciore, Estelle Harris, Keanu Reeves

Kovboj Woody vždycky dobre vedel, čo je zmyslom jeho života. A tým bolo starať sa a chrániť jeho dieťa, či už to bol chlapček Andy alebo dievčatko Bonnie. Keď však Bonnie prinesie do svojej izby novu hračku, ktorej hovori „Vidlík“, otvori sa Woodymu a jeho verným kamarátom úplne nový veľký svet.

11. august 2019, 20.00 hod.

Slnovrat (Midsommar)

Réžia: Ari Aster  •  Hrajú: Florence Pugh, Will Poulter, Jack Reynor, William Jackson Harper, Julia Ragnarsson, Björn Andrésen, Anna Åström, Henrik Norlén, Liv Mjönes, Louise Peterhoff, Ellora Torchia, Gunnel Fred, Isabelle Grill, Anki Larsson, Lars Väringer, Mats Blomgren, Vilhelm Blomgren, Tove Skeidsvoll, Anders Beckman, Rebecka Johnston

Vizionársky režisér Ari Aster (Prekliate dedičstvo) prichádza s ďalším hrôzou nasiaknutým príbehom, v ktorom sa tentoraz temnota ukáže už za bieleho dňa. Dani a Christian sú mladý americký pár, v ktorom to začína škrípať.Po tragickej udalosti v Daninej rodine ich zblíži smútok a Dani sa rozhodne, že sa pridá k Christianovi a jeho kamarátom, mieriacim na výlet, aký sa odohrá len raz za život – do odľahlej švédskej dediny na festival letného slnovratu. To, čo sa začne letnou pohodou v odľahlej krajine zaliatej slnkom, naberie nečakaný spád, keď dedinčania pozvú svojich hostí, aby sa zúčastnili slávnosti. Raj na zemi sa začne meniť na čoraz hrozivejšie peklo.

Vstupné: 5€

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie