Peter Štrbo Futbal

Horná Kráľová opäť bodovala

V stretnutí 12.kola hostilo domáce KFC TIBI futbalistov Kolárova. Po cennej remíze z horúcej pôdy v Novom Živote očakávali najvernejší domáci fanúšikovia v chladnom jesennom počasí trojbodový rezultát pre domáce mužstvo.

Do brány sa vrátil Lenický, kapitán Kollár zaujal opäť miesto predstopéra, v útoku sme mohli vidieť opäť Úja. Úvod zápasu sme zachytili, fungovala medzihra, naši chlapci sa súpera nezľakli a v porovnaní s minulými domácimi zápasmi si presnejšie prihrávali, nezbavovali sa lopty, využívali kombinačné trojuholníky. Všetko zozadu umne (aj slovne) dirigoval Kollár, ktorý úročil svoje dlhoročné skúsenosti. Hostia to skúšali dlhými loptami, ktoré naša obrana zbierala. Prvý náznak šance prišiel v 17. min., Záhorec po rohu hlavičkoval vedľa. O dve minúty to skúšal spoza šestnástky Zs. Máté, jeho slabá strela neprekvapila pripraveného domáceho brankára. Prezentoval sa aj hosťujúci útočník Magyar, ktorý využil pošmyknutie Petrovského, ale s jeho pokusom si Lenický poradil. V 24. prišiel prvý sporný okamih v zápase. Po rohu hostí podbehol Lenický loptu, Kertész hlavičkoval na bránu, L.Kokeš vykopával evidentne spred bránkovej čiary, asistent rozhodcu však videl niečo iné a po jeho signalizácii sa ujali hostia kurióznym spôsobom vedenia. Rozhodení domáci mohli inkasovať aj druhý úder, šikovný lob hosťujúceho kapitána Zs. Mátého zapadol na žrď. Naši chlapci zdvihli hlavy a začali bojovať o vyrovnanie. Na nohe ho mal T.Kokeš po peknom prieniku Bleha, ale ani na dvakrát neprepasíroval loptu do brány z hranice päťky. Druhý sporný okamih zápasu prišiel päť minút pred polčasovým hvizdom. Na dlhú loptu Petrovského z poliacej čiary si nabehol za chrbtami obrancov T.Kokeš, prehlavičkoval Petrušeka, gólovú radosť našich však prekazila zdvihnutá zástavka v rukách postranného rozhodcu. Tento okamih zdvihol žlč nielen hráčom na ihrisku, ale aj divákom. Hostia tento zmätok mohli využiť na druhý gól, po faule Lenického vo veľkom vápne sa kopala penalta. Lenický svoj faul napravil a vychytal Zs. Mátého. Na konci polčasu prišiel nepekný okamih, po zrážke hlavami musel byť ošetrovaný Bleho a odvezený následne na pohotovosť. Do hry sa dostal mladší Gyarfás. Do kabín sa odchádzalo vo vypätej atmosfére. Skóre mohol zrovnať Új hneď po zmene strán, s jeho penaltovým pokusom si Petrušek poradil. Potvrdilo sa staré známe pravidlo, že faulovaný hráč nemá kopať penaltu. Naši neskláňali hlavy dolu, o minútu to skúšal T.Kokeš, jeho strela išla nad. Hostia v zelenom sa zamerali v druhom polčase na bránenie a čakali na brejky. Naši boli na ťahu. Núkajúce sa brejky hostí končili zbrklosťami a nepresnými prihrávkami. Jeden im však takmer vyšiel, v 58. sa rútil Magyar sám na bránu, mieril však len do náruče pripraveného Lenického. Naši pritlačili svojho súpera na vlastnú polovicu, v útoku však chýbal moment prekvapenia. Hostia urputne bránili a keď nevedeli ako zo šlamastiky, pomáhali si jednoduchými odkopmi naverímboha. Po jednom z odkopov zvonila žrď našej brány, z uhla ju nastrelil striedajúci A. Kürthi. V závere sa predsa len usmialo na nás šťastie, dlhá lopta našla Straňáka, ktorý sa neulakomil a nezištne naservíroval Újovi, ktorý z jedenástich metrov strelou pod brvno vyrovnal. Našim sa remíza málila, túžili vydolovať všetky tri body. V poslednej minúte mali na to dobrú príležitosť, T.Kokeš sa namiesto prihrávky dvom nabiehajúcim spoluhráčom rozhodol pre strelu, ktorá mu nesadla a body sa tak delili. Najsmutnejšie je, že najdiskutovanejšími persónami zápasu bola rozhodcovská trojica, ktorá zápas nezvládla a ich verdikty vytáčali prítomných divákov.

[size=14]**KFC TIBI Horná Kráľová – Kolárovo 1:1 (0:1) **[/size] Góly: 87. Új – 24. Kertész R. Čulák, 130 divákov

Zostavy: KFC: Lenický – Petrovský, Sedlák, Kollár, Matajs – Bleho (45. M.Gyarfás), L.Kokeš, T.Kokeš, Straňák – Új, Kotlár Kolárovo: Petrušek – P. Máté, Kis, Musitz, Zuzula – Glofák, Kertész, Zs. Máté, Bende (48. A. Kürthi) – Zahorec (76. Kádek), Zs. Magyar

Hlas trénera: Ladislav Kokeš ml. (KFC TIBI Horná Kráľová): „Po takomto zápase nemôžeme byť nič iné iba smutný. Bolo v tom omnoho viac ako len chudobný bodík za remízu. Hostia neboli o nič lepší, škoda našich nepremenených šancí, možno keby sa nezranil Bleho, dostávame sa za obranu súpera oveľa ľahšie a častejšie. No aj tak si myslím, že tento zápas sme mali vyhrať! Nezvyknem sa nikdy vyjadrovať k rozhodcom, ale toto, čo sme zažili v nedeľu, bola silná káva, hosťom uznal gól, po ktorom sa sami čudovali, že platí, naopak za par minút nám neuznal regulárny gól, pri ktorom videl ofsajd jediný človek na celom štadióne, žiaľ bol to asistent rozhodcu. Nejde však iba o tieto dva momenty, ale o celozápasové tendenčné rozhodovanie, po ktorom fakt nemám chuť ešte hrať alebo trénovať."

Autor: Ladislav Odráška Foto: Vladimír Siládi