Peter Sýkora Hokej

Hokejisti prví odštartujú Nový rok

Ak by neboli mali šalianski druho ligoví hokejisti v 13. kole voľno, boli by ako posledný športový klub nášho regiónu v závere tohto roku bojovali na klzisku.

Napriek tomu im patril šaliansky ľad v v poslednej dekáde decembra, keď v 12. kole privítali doma vedúci celok súťaže HK 96 Nitra. Naši hokejisti dokázali dve tretiny stretnutia odolávať favorizovanému súperovi, ale tri góly v strednej tretine, rozhodli o tom, že plný bodový zisk si odniesli ich krajskí súperi aj vďaka streleckej produktivity tretieho útoku, ktorý zaznamenal štyri góly.. MHK ŠAĽA – HK 96 Nitra 2:7 (1:2, 0:3, 1:2) góly: Tomčík a Mikulčík. Štatistika stretnutia: pred 150 divákmi rozhodoval Fridrich, vylúčenia 6:6, presilovky 0:1, oslabenia 1:0. MHK ŠAĽA: Páleš – Derčalík, Tartaľ, P. Tokár, Horváth – Cajchan, Mikulčík, Tomčík – Kompas, M. Tokár, Mauer – Holík a Zachar.

**Tabuľka II. ligy: **

1. HK 96 Nitra 55:21 28 bodov
  2. Hoba Bratislava 60:37 18 bodov

5. ŠAĽA 29:101 0 bodov

Šalianski hokejisti začnú majstrovskú súťaž tesne po Novom roku, kedy v nedeľu 3. januára 2010 privítajú na domácom ľade tretie Levice. Šalianski druho ligoví dorastenci prehrali v Rimavskej Sobote, kde prehrali 7:3 (2:1, 3:1, 2:1), ich góly dosiahli Kačkovič, Košec a Hlavatý. Šaľa 25. 12. 2009 Jozef Sklenár