Zlatica Gregorová Samospráva

Historický Majk začali stavať: Šaľania si užijú originálne ihrisko, FOTO

V rámci upevňovania cezhraničných vzťahov sa mesto Šaľa a maďarské Oroszlány dohodli na projekte Cultplay. Vytvoria interaktívne tematické parky.

Ilustračný obrázok k článku Historický Majk začali stavať: Šaľania si užijú originálne ihrisko, FOTO
10
Galéria

Obe samosprávy ponúkli to najzaujímavejšie, čo majú. V rámci programu Interreg v oboch mestách vzniknú originálne ihriská.

Historické pamiatky

Maďarská strana vybuduje repliku našej pamiatky – renesančného kaštieľa a v Šali by mal vyrásť Majk. Bude to multifunkčné ihrisko v historickej podobe. Vyrásť by malo v areáli nášho zimného štadióna. Zhotoviteľom je kysucká firma, ktoré mestu ponúkla, že projekt zrealizuje. Predpokladaný rozpočet je pribl. 336 000 eur. Ihrisko budú tvoriť herné prvky, ktoré budú vernou kópiou pamiatky z družobného mesta.

Preliezky aj lavičky

Kaštieľ s vežami, ktoré sa budú podobať na maďarský Majk, sa premení na preliezky. Pribudnú aj trampolíny a ďalšie atrakcie. Po dokončení výstavby sa všetko okolo zazelená. Súčasťou areálu budú aj lavičky, aby si rodičia mohli posedieť, pokiaľ sa ich deti budú hrať.

Podľa aktuálnych informácií z Mestského úradu v Šali už zhotoviteľovi odovzdali stavenisko. V čase našej návštevy boli v okolí zimáku naukladaný stavebný materiál a už sa aj rysujú kontúry pamiatky. Vyzerá to tak, že už onedlho práce na novom ihrisku v originálnej podobe naberú na obrátkach.

Foto: ilustračné

Historický Majk začali stavať: Šaľania si užijú originálne ihrisko, FOTO
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie