Hádzanárom nevyšiel ani tretí pokus: Šaľania však zabojujú o bronz

O postup hrali hádzanári z HKM Šaľa. I napriek veľkej snahe sa mužstvu ani v poslednom semifinálovom zápase nepodarilo Prešovčanov prekonať.

Zlatica Gregorová
Ilustračný obrázok k článku Hádzanárom nevyšiel ani tretí pokus: Šaľania však zabojujú o bronz
Zdroj: Milan Pospiš

Šaliansky tím však umožnil súperovi víťazstvo a posunul ich do finále. Naši sa tak stretnú s hráčmi Považskej Bystrice, s ktorými zabojujú o bronz.

Prehra v semifinále

Slovnaft Handball extraliga mužov 2017/2018 mala na programe ďalší semifinálový duel. Stretli sa v ňom hráči Tatranu Prešov a HKM Šaľa. Šali ani 28. apríla 2018 nedul šťastný vietor do plachiet. Zápas sa hral na prešovskej pôde, takže si domáci vychutnávali podporu svojho publika. Podľa informácií „Slovenského zväzu hádzanej,“::http://www.slovakhandball.sk/#… sa prvý polčas skončil štvorgólovým rozdielom v neprospech hosťujúceho celku, avšak ani v druhom polčase sa prehru nepodarilo odvrátiť.

Boj o bronz

I keď sa hádzanárom Šale doteraz v sérii nedarilo a účasť vo finále si nezabezpečili, stále je tu šanca získať aspoň bronz. Hráči HKM Šaľa môžu získať 3. priečku v prípade, že sa im podarí zdolať Považskobystri­čanov, s ktorými sa stretnú najbližšie.

Slovnaft Handball extraliga mužov 2017/2018: semifinále play-off – tretie zápasy (hralo sa tri víťazstvá):

Tatran Prešov – HKM Šaľa 36:25 (17:13)

Najviac gólov dali: Číp 9, D. Krok 7, Hrstka 7/1 – Guzy 5/1, T. Mažár a F. Šulc ml. po 4

Pokutové hody: 1/1 – 4/2

Bilancia vylúčení: 4 – 6

Rozhodovali: Haščík a R. Sivák

Zápas sledovalo 352 divákov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk