Ilustračný obrázok k článku Hádzanárky začali prípravu: V nominácii reprezentácie aj hráčky Šale
Zdroj: TASR/František Iván

Hádzanárky začali prípravu: V nominácii reprezentácie aj hráčky Šale

Slovenské hádzanárky vycestujú do Luxemburska. V nominácii reprezentácie nájdeme aj mená hráčok zo Šale.

Hádzaná
Hádzaná

Hádzanárky začali prípravu: V nominácii reprezentácie aj hráčky Šale

Slovenské hádzanárky vycestujú do Luxemburska. V nominácii reprezentácie nájdeme aj mená hráčok zo Šale.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanárky začali prípravu: V nominácii reprezentácie aj hráčky Šale
Zdroj: TASR/František Iván

Slovenské hádzanárky pred 1. fázou kvalifikácie MS 2021 začali sústredenie bez kapitánky Moniky Rajnohovej. Spojka Dunajskej Stredy vypadla z nominácie pre zranenie ramena, trénerovi Pavlovi Streicherovi bude chýbať aj Karin Bujnochová z francúzskeho druholigigového Achenheim Truchtersheim, ktorá sa zotavuje zo zranenie ruky. Slovenky sa v úvodnej fáze kvalifikácie predstavia cez víkend na turnaji v Luxembursku, okrem domácich ich v 1. skupine čakajú Ukrajinky a Izraelčanky.

Namiesto Rajnohovej sa do výberu dostala Vladimíra Bajčiová. „Z hráčok, ktoré sú na sústredení, sa nikto nesťažoval na zdravotné problémy. Dievčatá sú dobre naladené, vždy sa tešia, keď sa môžu stretnúť v reprezentácii. Teraz bude dôležité, aby svoju pozornosť orientovali na podujatie, ktoré nás čaká v závere týždňa, dobre trénovali, aby sme sa kvalitne pripravili,“ povedal Streicher pre slovakhandball.sk.

V družstve nechýbajú ani hráčky Iuventy Michalovce, Streicherovi sú k dispozícii, hoci ich minulotýždňové zápasy v MOL lige odložili pre karanténne opatrenia: „To sa vyriešilo v priebehu týždňa, nemusíme sa tým už zaoberať. Všetky dievčatá prišli na zraz s PCR testom a jeho negatívny výsledok potom potvrdilo antigénové testovanie v Bratislave. Sme tu izolovaní a máme rovnaký režim ako naposledy v novembri pred duelmi so Španielkami.“

Kvalifikačný turnaj sa mal konať už v decembri, ale Európska hádzanárska federácia v novembri rozhodla o posunutí podujatia pre zhoršujúcu sa pandemickú situáciu.

Prvú fázu kvalifikácie o postup na 25. MS žien v Španielsku (1.–19. decembra 2021) absolvuje 17 tímov rozdelených do piatich – dvoch štvorčlenných a troch trojčlenných – skupín. Prví dvaja z každej z piatich skupín postúpia do II. kvalifikačnej fázy.

„Samozrejme, iný cieľ ako postup nemôžeme mať. Bol by to alibizmus. Naše ambície však musíme potvrdiť výkonmi na ihrisku,“ uviedol Streicher. Postupujúci doplnia v druhej fáze desiatku z ME 2020 (Česko, Nemecko, Maďarsko, Čierna Hora, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Slovinsko, Srbsko, Švédsko). Zápasy play-off sa budú hrať medzi 16. a 21. aprílom 2021. Ich žreb sa uskutoční v pondelok 22. marca.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na sústredenie v Bratislave a turnaj 1. fázy kvalifikácie MS 2021 (13.-22. marca):

Brankárky: Adriana Medveďová (UHC Eggenburg/Rak.), Viktória Oguntoye (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)

Pivotky: Nikoleta Trúnková (Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)

Krídelníčky: Annamária Patrnčiaková (TJ Sokol Lázně Kynžvart/DHC Plzeň/ČR), Martina Popovcová (Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda)

Spojky: Erika Rajnohová (CB Mecalia Atlético Guardés/Šp.), Simona Szarková, Barbora Lancz, Anette Emma Hudáková (všetky Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová (obe Iuventa Michalovce), Natália Némethová (HK Slovan Duslo Šaľa), Boglárka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda)

Program turnaja 1. skupiny 1. fázy európskej kvalifikácie MS 2021 v hádzanej žien (do II. fázy postúpia prvé dva tímy):

1. skupina (Luxemburg/Lux.):

  • piatok 19. 3.: 17.00 h Slovensko – Ukrajina, 19.30 h Izrael – Luxembursko
  • sobota 20. 3.: 15.30 h Slovensko – Izrael, 18.00 h Ukrajina – Luxembursko
  • nedeľa 21. 3.: 15.30 h Ukrajina – Izrael, 18.00 h Luxembursko – Slovensko

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Viac informácií zo Šale a okolia

Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie